Home » Blog

Blog

Najnowsze artykuły

2020-03-30 15:06

Leasing używanego busa – na co zwracać uwagę przy wyborze pojazdu?

Sfinansowanie nowego samochodu dostawczego to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie wzięcie w leasing używanego busa. Czym się kierować, wybierając konkretny pojazd i w jaki sposób zrobić to bezpiecznie?

2020-03-24 09:05

Leasing a wynajem długoterminowy samochodu – na co się zdecydować?

Przedsiębiorcy planujący pozyskać samochód osobowy dla firmy często zastanawiają się, czy wybrać leasing czy wynająć auto na dłuższy czas. Które rozwiązanie okaże się korzystniejsze? Poniżej porównujemy leasing i wynajem.

2020-03-16 13:57

Leasing używanych samochodów dostawczych – wszystko na ten temat

Leasing używanego busa to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić. Korzystanie z pojazdu z drugiej ręki wiąże się z płaceniem niższych rat i dobrą znajomością cech samochodu. Co trzeba wiedzieć o procedurach i wymaganiach związanych z leasingiem używanych aut dostawczych? Odpowiadamy poniżej.

2020-03-10 09:39

Pierwszy leasing – kompleksowy poradnik dla początkujących

Szukasz nowego auta dla firmy? Bierzesz pod uwagę leasing samochodu i nie wiesz, od czego zacząć? Zastanawiasz się, na czym to polega, ile kosztuje i czy warto? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania. Przygotowaliśmy poradnik dla osób początkujących w kwestii leasingu – mamy nadzieję, że rozwiejemy wątpliwości i pomożemy w wyborze finansowania.

2020-02-27 14:07

Całkowite koszty leasingu samochodu dostawczego

Możemy wiele dowiedzieć się na temat korzyści wynikających z leasingu. Jak jednak wygląda kwestia kosztów finansowania samochodów dostawczych? Znajomość informacji o opłatach, których należy się spodziewać, sprawi, że podęta decyzja będzie w pełni świadoma i przemyślana. Czy leasing busów się opłaca? Sprawdź, co trzeba wiedzieć.

2020-02-17 14:35

Leasing samochodów osobowych – co wliczamy w koszty podatkowe?

Leasing uchodzi za niezwykle opłacalną formę finansowania z punktu widzenia korzyści podatkowych. Daje on szansę na szybkie obniżenie należności względem fiskusa. Optymalizacja podatkowa różni się nieco w przypadku leasingu operacyjnego i finansowego. Warto wiedzieć, co zaliczane jest w koszty, jeżeli zdecydujemy się na wybrany wariant finansowania.

2020-02-10 11:45

Leasing na samochód osobowy w 2020 – co należy wiedzieć?

Planujesz wziąć auto w leasing w 2020 roku? Musisz wiedzieć, że jakiś czas temu zaszło kilka istotnych zmian związanych z tą formą finansowania. Celem ustawodawcy miało być zrównanie leasingu z innymi sposobami nabycia samochodu osobowego. Poznaj najważniejsze informacje na temat przepisów dotyczących leasingowania aut w bieżącym roku.

2020-02-06 14:08

Leasing i kredyt na samochody z aukcji samochodowych z całej Europy

Zakup wymarzonego pojazdu nie musi ograniczać się do korzystania z ofert krajowych dealerów. Choć rodzimy rynek samochodów rośnie z roku na rok, to niestety najczęściej kupowane samochody to wersje podstawowe lub samochody z firm zarządzającymi flotami. Większość aut to bardzo popularne modele i do tego niestety bez dodatkowego wyposażenia. Dowiedz się jak skorzystać z ofert na rynkach europejskich.

2020-02-03 09:00

Leasing busów – sprawdź najważniejsze informacje

Leasing samochodów dostawczych jest jedną z popularniejszych form ich finansowania. W wielu firmach posiadanie takiego pojazdu okazuje się koniecznością. Dlatego, jeśli nie dysponuje się środkami na zakup, to rozwiązanie będzie najkorzystniejszym sposobem na pozyskanie samochodu dostawczego. Co należy wiedzieć o leasingu busów?

2020-01-30 11:00

Jak księgować leasing samochodów osobowych w KPiR?

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą podatkową księgę przychodów i rozchodów, otrzymując faktury za leasing samochodu osobowego, często nie wiedzą, jak dokonać ich rozliczenia. Zdarzają się przypadki, gdy data wystawienia dokumentu i data sprzedaży usługi obejmują dwa inne miesiące. Jak więc zaksięgować fakturę za leasing operacyjny i jak rozliczyć naliczony VAT?

2020-01-20 09:55

Kto wybiera auto do leasingu i gdzie szukać finansowania

Chcesz zainwestować w samochód osobowy do swojej firmy, ale nie masz wystarczających środków na zakup? Dobrym rozwiązaniem będzie leasing. Zanim jednak zaczniesz przeglądać oferty i szukać konkretnego modelu, upewnij się, kto decyduje o tym, jaki samochód stanie się przedmiotem umowy. Kto jest odpowiedzialny za wybór auta – leasingodawca czy leasingobiorca i gdzie należy szukać pojazdów, które nadają się do sfinansowania? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

2020-01-13 11:54

Samochód osobowy w leasingu – lepiej nowy czy używany?

Szukając auta do swojej firmy, zastanawiamy się, czy wybrać nowy samochód z salonu, czy używany. Jakie konsekwencje mają te decyzje? Leasing nowego auta jest łatwiejszy i z reguły trochę tańszy. Przy finansowaniu pojazdu używanego trzeba wziąć pod uwagę kilka dodatkowych ograniczeń. O czym jeszcze należy wiedzieć, by podjąć właściwą decyzję?

2020-01-07 09:32

Leasing samochodu osobowego – dlaczego warto postawić na leasing operacyjny?

Chociaż wyróżnia się dwa najpopularniejsze rodzaje leasingu – operacyjny i finansowy – to ten pierwszy jest wybierany w przeważającej części umów zawieranych zarówno na polskim rynku, jak i za granicą. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że leasing operacyjny podatkowo bardziej opłaca się firmom. Poniżej przybliżamy definicję tej formy finansowania i korzyści, jakie z niej płyną.

2019-12-30 14:20

Trudny leasing – czego firmy leasingowe nie chcą finansować?

Leasing jest stosunkowo łatwo dostępnym źródłem finansowania. Nie wiąże się z nim zbyt wiele formalności ani wymogów. Łatwiej dostać leasing niż kredyt, szczególnie gdy od niedawna prowadzi się działalność gospodarczą albo nie ma się zbyt dobrej zdolności kredytowej. Z tym udogodnieniem wiążą się jednak konsekwencje – leasingodawca sfinansuje wyłącznie takie przedmioty, na które jest duży popyt na rynku wtórnym. W dzisiejszym artykule przedstawiamy rzeczy łatwe i trudne do wyleasingowania.

2019-12-23 13:06

Tarcza podatkowa – czym jest i jak działa w leasingu?

Aby rozwijać swoje firmy, przedsiębiorcy dążą do zachowania płynności finansowej. W tym celu dokonują rozmaitych działań służących optymalizacji podatkowej. Najczęściej starają się obniżyć wysokość zobowiązań względem fiskusa. Podejmują w związku z tym kroki w kierunku stworzenia tarczy podatkowej. Czym ona jest i w jaki sposób funkcjonuje przy leasingu?

2019-12-16 11:03

Skrócenie umowy leasingu – co trzeba o nim wiedzieć?

Zdarza się, że przedsiębiorcy chcący maksymalnie obniżyć ratę, wybierają możliwie najdłuższy okres leasingu. Jednocześnie mają nadzieję, że w przypadku polepszenia się ich sytuacji finansowej, uda im się skrócić umowę. Takie praktyki często narażają leasingobiorców na dodatkowe koszty – wyjaśniamy, dlaczego nie warto ich stosować.

2019-12-09 11:45

Oprocentowanie leasingu – lepiej wybrać stałe czy zmienne?

Finansowanie leasingiem może opierać się o stałą lub zmienną stopę procentową. Pierwsza wiąże się z niezmiennością raty przez cały okres umowy. Druga oznacza zmieniającą się wysokość należności na rzecz finansującego. Który typ bardziej się opłaca?

2019-11-27 13:33

Oferty leasingu – na co zwracać uwagę, wybierając tę najkorzystniejszą?

Podpisanie umowy leasingowej wiąże nas zobowiązaniem na kilka lat, dlatego decydując się na leasing, warto sprawdzić, która oferta okaże się najlepsza dla naszego budżetu. Jeżeli zależy nam na tym, by uzyskać najbardziej opłacalną opcję finansowania, porównując różne propozycje, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników wiążących się z ich przyszłymi kosztami. Czym kierować się przy wyborze najkorzystniejszego leasingu? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

2019-11-20 11:45

Umowa leasingu – jak wygląda i jakie są jej elementy?

Wzory umów stosowane przez firmy leasingowe mogą się między sobą różnić. Odmienne bywają też warunki finansowania w nich przedstawione. Trzeba jednak wiedzieć, że pod względem konstrukcji takie dokumenty są zwykle do siebie zbliżone. Dowiedz się, jak wygląda umowa leasingu, co zawiera i z czego się składa.

2019-11-13 14:05

Ubezpieczenie GAP w leasingu – co warto o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie GAP jest usługą chroniącą interesy osoby biorącej w leasing nowy pojazd. Umożliwia ono uzyskanie dodatkowego odszkodowania, które pokryje straty finansowe wynikłe z utraty wartości samochodu. Poznaj najważniejsze informacje na temat tej formy zabezpieczenia przed ewentualnymi zdarzeniami losowymi i poniesieniem niechcianych kosztów.

2019-11-04 09:45

Leasing a likwidacja działalności gospodarczej – najważniejsze informacje

Zdarza się, że niektórzy przedsiębiorcy muszą zamknąć swoją działalność gospodarczą lub rozwiązać czy wyrejestrować spółkę. Taka sytuacja może mieć wiele powodów – trudności finansowe, chęć zmiany wykonywanego zawodu albo problemy w życiu osobistym. Niezależnie od przyczyn likwidacji działalności warto zastanowić się nad tym, co powinni zrobić przedsiębiorcy, którzy chcą zamknąć swoją firmę, a jednocześnie korzystają z leasingu.

2019-10-28 12:56

Wyjazd za granicę samochodem w leasingu – o czym warto pamiętać?

Osoby korzystające z leasingowanego auta mogą zastanawiać się, jak postępować, jeżeli będą chciały wyjechać nim za granicę. O czym należy wiedzieć? Czy będzie potrzebna zgoda firmy leasingowej? Jak wygląda kwestia ubezpieczenia OC/AC i zielonej karty? Poznaj najważniejsze informacje związane z podróżowaniem za granicę samochodem w leasingu.

2019-10-21 11:50

Standardowe zapisy w umowach leasingu, które mogą brzmieć groźnie – co trzeba o nich wiedzieć?

Treść umów leasingowych, szczególnie ustalenia zawarte w OWUL, może wprawiać w zakłopotanie, a w niektórych przypadkach – nawet przestraszyć przyszłego leasingobiorcę. Część zapisów wydaje się niezwykle restrykcyjna i przez to groźna, inne z pozoru brzmią zagadkowo albo niedorzecznie. W rzeczywistości nie trzeba się ich obwiać, obecność pewnych sformułowań jest zawsze uzasadniona. Poniżej prezentujemy przykłady standardowych zapisów w umowach, które często niepokoją leasingobiorców.

2019-10-14 12:00

Naprawa i przegląd pojazdu w leasingu – gdzie trzeba je zrobić?

Jak wygląda sprawa serwisu leasingowanego auta? Czy trzeba korzystać wyłącznie z oryginalnych części zamiennych? Czy finansujący zgodzi się na wykonywanie przeglądów i napraw poza Autoryzowanym Serwisem Samochodowym? Czym skutkuje dokonanie tych czynności we własnym zakresie albo poza ASO? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym poradniku dla leasingobiorców.

2019-10-07 10:00

Dodatkowe opłaty w leasingu – najważniejsze informacje

Opłaty dodatkowe są normą w przypadku wielu umów – tych zawieranych z kredytodawcą, operatorem telefonicznym czy dostawcą telewizji. Nie inaczej wygląda to w przypadku leasingu. Oprócz czynszu inicjalnego, miesięcznych rat i wykupu, obowiązują również opłaty dodatkowe. Najczęściej są jasno przedstawione w Tabeli Opłat i Prowizji, dlatego łatwo je zidentyfikować i poznać ich wysokość. Sprawdź, co należy wiedzieć o opłatach dodatkowych w leasingu, zanim podpiszesz umowę.

2019-09-30 09:45

Zakończenie umowy leasingu i wykup pojazdu – jak to wygląda w praktyce?

Kiedy okres umowy leasingu dobiegnie końca, leasingobiorca ma prawo wykupić pojazd lub maszynę za określoną wcześniej wartość rezydualną (czyli wartość przedmiotu po zakończeniu jego amortyzacji). Standardowo jest to kwota dużo niższa od wartości rynkowej leasingowanego samochodu czy urządzenia. Jak przebiega procedura zakończenia umowy i wykupu? Czy leasingobiorca może stracić prawo do odkupienia danego przedmiotu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym poradniku.

2019-09-23 10:00

Zamiana leasingodawcy podczas trwania umowy – czy jest możliwa?

Kredytodawcę bez trudu uda się zmienić na innego w okresie obowiązywania umowy. Kredyt można refinansować albo skonsolidować kilka zobowiązań, by płacić jedną niższą ratę. Jak ta sprawa wygląda w przypadku leasingu? Tutaj niestety możliwości zmiany są ograniczone.

2019-09-16 12:45

Użytkowanie pojazdu w leasingu przez osobę trzecią – co trzeba wiedzieć?

Możliwość i warunki korzystania z pojazdu przez inną osobę lub firmę określone są w Ogólnych Warunkach Umowy Leasingu (OWUL). Co ważne, zasady użytkowania samochodu (albo innego przedmiotu) uda się ustalić jeszcze na etapie wyboru oferty i finansującego. Poznaj najważniejsze informacje na temat wykorzystywania leasingowanych pojazdów przez osoby trzecie.

2019-09-09 10:45

Strony z ofertami i kalkulatorem leasingu – jak sprawdzić, czy są bezpieczne?

Przeglądanie stron z ofertami leasingowymi to bardzo wygodny sposób na zapoznanie się z różnymi propozycjami finansowania. W domowym zaciszu można bez pośpiechu porównywać proponowane warunki i oceniać ich opłacalność. Internet bez wątpienia ułatwia dotarcie do korzystnych ofert, dzięki niemu prostsze jest też skontaktowanie się z doradcami leasingowymi. 

2019-08-26 10:45

Wydłużenie umowy leasingu – kiedy można to zrobić?

Leasingodawcy zazwyczaj godzą się na wydłużenie okresu umowy leasingowej. Nie zawsze będzie to jednak możliwe. Kiedy uda się wydłużyć umowę i na jakie koszty z tym związane trzeba się przygotować?

2019-08-19 12:39

Leasing samochodów osobowych wykorzystywanych wyłącznie służbowo – co zrobić, żeby odliczyć cały VAT?

Od wszystkich wydatków związanych z użytkowaniem firmowych samochodów osobowych – zakupu, opłat leasingowych, wydatków eksploatacyjnych i paliwa – przedsiębiorca może odliczyć 100% VAT. Trzeba jednak udowodnić organom zajmującym się kwestiami podatkowymi, że korzysta się z pojazdu wyłącznie w celach służbowych. Dowiedz się, jak przekonać fiskusa do tego, by pozwolił Ci odliczać VAT od leasingowanego samochodu w całości.

2019-08-12 11:39

Leasing a opodatkowanie sprzedaży używanych samochodów firmowych – korekta VAT czy wysoki wykup?

1 kwietnia 2014 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o VAT od samochodów firmowych. Zlikwidowała ona między innymi możliwość stosowania zwolnionej stawki VAT w przypadku sprzedaży używanego samochodu osobowego, przy którego zakupie nie udało się skorzystać z pełnego odliczenia VAT. Poznaj aktualne przepisy i sprawdź, czy w przypadku sprzedaży używanych samochodów służbowych po leasingu bardziej opłaca się dokonanie korekty VAT, czy zdecydowanie się na wysoki wykup.

2019-08-05 10:39

Aktualizacja VAT-26 po wykupie z leasingu lub zwrocie pojazdu – co trzeba wiedzieć?

Jeżeli leasingobiorcy wykorzystują leasingowane samochody osobowe wyłącznie do celów firmowych i chcą odliczać 100% VAT od wydatków takich jak spłata rat, powinni zgłosić ten fakt do Urzędu Skarbowego, składając druk VAT-26. Co jednak zrobić, gdy umowa leasingu dobiega końca? Dowiedz się, z jakimi formalnościami podatkowymi wiąże się wykup pojazdu lub jego zwrot do leasingodawcy.

2019-07-31 08:39

Zgłaszanie i likwidacja szkody w leasingu – o czym trzeba pamiętać?

Wszelkie formalności, jakich trzeba dopełnić w przypadku zgłaszania i likwidacji szkody, a także terminy, których powinno się dotrzymać, są przedstawione w Ogólnych Warunkach Umowy Leasingu. Poniżej opisujemy, jak wspomniane procedury przebiegają w praktyce.

2019-07-22 08:40

Leasing dla freelancera – najważniejsze informacje

Freelancerzy nierzadko mają problem z uzyskaniem kredytu bankowego i z tego względu chętniej sięgają po leasing. Dzieje się tak z powodu większej dostępności tej formy finansowania, a także w związku z mniejszą liczbą formalności do dopełnienia. Trzeba jednak wiedzieć, że wiarygodność freelancerów jest sprawdzana dokładniej niż rzetelność standardowych przedsiębiorców.

2019-07-15 09:26

Wysoki wykup – lepiej wliczyć go w raty leasingu czy zapłacić jednorazowo?

W przypadku leasingu operacyjnego leasingobiorca ma możliwość wykupienia pojazdu po spłaceniu wszystkich rat. W umowie określona jest wysokość wykupu – zazwyczaj ustala się symboliczną kwotę, która często okazuje się zaledwie 1% początkowej wartości leasingowanego środka. Zdarzają się też sytuacje, gdy wykup będzie wysoki. Czy w takich przypadkach korzystniej wliczyć go w raty, a może lepiej zapłacić jednorazowo?

2019-07-09 15:15

Koparko-ładowarka – niezbędny sprzęt na każdej budowie

Koparko-ładowarka to chyba najpopularniejszy, a równocześnie najbardziej uniwersalny ze sprzętów wykorzystywanych na budowie. Ma szerokie zastosowanie i można wyposażyć ją w szereg różnych łyżek. Służy przede wszystkim do wyrównywania terenu pod budowę. Wykorzystuje się ją też do udrożniania cieków wodnych czy odśnieżania. Poznaj koparko-ładowarkę i sprawdź, jakie możliwości Ci daje!

2019-07-08 14:17

Leasing a zawieszenie działalności gospodarczej

Jeśli umowa leasingu została zawarta przed zawieszeniem działalności, można ją kontynuować także w okresie zawieszenia. Jak wygląda to w praktyce? Sprawdź, o czym należy pamiętać w kwestii podatków i wymogów formalnych.

2019-06-25 14:37

Rejestracja samochodu w leasingu – na kogo zarejestrowany jest pojazd?

Każdy samochód, który będzie jeździł po drogach publicznych, musi zostać zarejestrowany w urzędzie komunikacji. Jak ta formalność wygląda w przypadku pojazdów branych w leasing? Sprawdź, kto dokonuje rejestracji i decyduje o mieście lub powiecie, gdzie samochód zostanie zarejestrowany.

2019-06-17 10:27

Jak leasingodawcy weryfikują wiarygodność klientów?

Procedura ubiegania się o leasing nie należy do skomplikowanych, zwłaszcza w przypadku ścieżki uproszczonej. Najczęściej wystarczy złożyć wniosek z danymi firmy oraz informacjami o przedmiocie finansowania. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że w trakcie analizowania aplikacji, leasingodawca może chcieć zweryfikować wiarygodność potencjalnego klienta. Poznaj sposoby na sprawdzenie rzetelności wnioskujących, stosowane przez firmy leasingowe.

2019-06-10 13:15

Czy złożenie zapytania o leasing jest odnotowywane w BIK?

Zdarza się, że przedsiębiorcy wahają się przed wysłaniem zapytania o ofertę leasingu przez internet. Obawiają się, że ten fakt zostanie odnotowany w Biurze Informacji Kredytowej. Jak jest w rzeczywistości? Odpowiadamy poniżej.

2019-06-05 11:54

Dostawca w leasingu – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Dostawcę, w Kodeksie Cywilnym, określa się pojęciem Zbywcy. Jest on podmiotem, od którego firma leasingowa nabywa przedmiot, by oddać go korzystającemu w użytkowanie ramach umowy leasingu. Sprawdź, kto może zostać dostawcą (zbywcą) i kto ponosi odpowiedzialność za jego wybór.

2019-05-31 18:23

Umowa leasingu – co musisz w niej sprawdzić?

Aby zapobiec problemom związanym z obecnością niekorzystnych zapisów, należy dokładnie przeczytać umowę leasingową. Jakie elementy trzeba sprawdzić w OWUL, by uniknąć kłopotów finansowych i niesatysfakcjonujących warunków? Poznaj najważniejsze z nich.

2019-05-17 12:45

Zakończenie umowy leasingu przed czasem – wszystko, co musisz wiedzieć

Zdarzają się sytuacje, gdy leasingobiorca nie chce kontynuować umowy. Zamierza pozyskać nowszy pojazd i rozwiązać wcześniejsze zobowiązanie albo zmaga się z finansowymi trudnościami. Jak można zakończyć umowę przed czasem i zwrócić jej przedmiot leasingodawcy?

2019-05-10 15:45

Maksymalny okres leasingu – ile wynosi?

Przed wybraniem najlepszej oferty warto wiedzieć, na jak długo można zawrzeć umowę. Leasingobiorcy nierzadko kierują się chęcią zmniejszenia raty. Czy warto w tym celu decydować się na długi okres spłaty?

2019-05-03 14:23

Błędy popełniane przy leasingu pojazdów

Osoby decydujące się na leasing mogą popełniać błędy utrudniające spłatę zobowiązania i przyczyniające się do problemów wymagających nakładów czasu i pieniędzy. Dowiedz się, jak uniknąć popularnych pomyłek, a wraz z nimi zaskoczeń i rozczarowań.

2019-04-29 13:45

Uproszczona procedura leasingu – na czym polega i co można w niej sfinansować?

Leasing w procedurze uproszczonej umożliwia przedsiębiorcy błyskawiczne uzyskanie finansowania bez konieczności przedstawiania zbyt wielu dokumentów. Do wydania decyzji najczęściej wystarcza dowód osobisty i wypełniony wniosek. Co i w jakich przypadkach uda się sfinansować w ten sposób?

2019-04-22 12:45

Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu wykupionego z leasingu

Rejestracja samochodu wykupionego z leasingu nie należy do czynności skomplikowanych, ale warto dokładnie sprawdzić, jakie dokumenty trzeba zabrać ze sobą, by nie tracić czasu w urzędach. Co ważne, nie zawsze rejestrującym jest firma, która zdecydowała się na wykupienie pojazdu. W celu jak najlepszego przygotowania się do procedury po zakończeniu umowy, należy znać jej przebieg i związane z nią wymagania.

2019-04-15 12:45

Czy można zamienić leasing firmowy na konsumencki i odwrotnie?

Czy uda się przekształcić leasing firmowy na konsumencki przy zawieszeniu działalności gospodarczej albo wprowadzić przedmiot dotychczasowego leasingu konsumenckiego do firmy? Sprawdź, czy takie rozwiązania są możliwe i jak wyglądają w tych przypadkach sprawy podatkowe.

2019-04-08 10:45

Co można sfinansować leasingiem?

Leasingodawcy nie tylko sprawdzają wiarygodność potencjalnego leasingobiorcy, ale też decydują, czy zgodzą się objąć umową dany przedmiot. O ile w leasing można wziąć niemalże każdą rzecz, w praktyce obowiązują pewne ograniczenia. Co zatem ma szanse stać się przedmiotem umowy?

2019-03-25 11:40

Leasing - fakty i mity, które musisz znać

Leasing to forma finansowania wybierana coraz częściej przez wieloletnie firmy, jak i nowo powstałe start-upy. Sprawdź najważniejsze fakty i mity, które musisz znać przed podjęciem decyzji o leasingu. 

2019-03-19 11:13

Ubezpieczenie ciągnika siodłowego w leasingu – wszystko, co musisz wiedzieć

Zdecydowałeś się na leasing ciągnika siodłowego i zastanawiasz się, kto odpowiada za jego ubezpieczenie? Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się wszystkiego na temat ubezpieczenia pojazdu w leasingu. 

2019-03-14 14:07

Kalkulator leasingowy – jak go używać

Zastanawiasz się nad opcją leasingu? Jeśli chcesz poznać przybliżone miesięczne opłaty za leasing, skorzystaj z naszego kalkulatora i sprawdź jak z niego skorzystać oraz jak działa.

2019-03-13 10:22

Leasing dla nowej firmy – czy się opłaca

Leasing dla nowej firmy może być dobrym pomysłem na sfinansowanie wszystkich potrzebnych do rozpoczęcia działania firmy pojazdów. Dowiedz się, czy taka forma finansowania jest możliwa i korzystna dla przedsiębiorstw dopiero zaczynających. 

2019-02-25 10:45

Co wybrać – leasing czy kredyt?

Zdecydować się na leasing, a może na kredyt? Z tym dylematem mierzy się wielu właścicieli firm. Które rozwiązanie będzie korzystniejsze? Porównujemy te dwa sposoby finansowania, wskazując ich wady i zalety.

2019-02-18 13:45

Na czym polega cesja leasingu?

Leasing operacyjny ma wiele korzyści, ale wiąże się z nim też pewna niedogodność – konieczność podpisania umowy na okres wynoszący co najmniej 40% czasu normatywnej amortyzacji przedmiotu. Przedsiębiorca, który chciałby przed tym okresem zrezygnować z leasingu, może zdecydować się na cesję. Na czym dokładnie polega to rozwiązanie?

2019-02-11 12:45

Wpłata własna w leasingu - jaka kwotę wpłacić, jak rozliczyć?

W leasingu operacyjnym leasingobiorca do kosztów uzyskania przychodów może zaliczyć między innymi opłatę manipulacyjną, która nazywana jest również wkładem własnym. Jaka powinna być wysokość wpłaty oraz w jaki sposób i kiedy możemy odliczyć opłatę wstępną? 

2019-02-04 11:45

Jakie warunki trzeba spełniać, żeby dostać leasing?

Leasing powszechnie uznaje się za łatwo dostępny sposób finansowania. Nie oznacza to jednak, że firmy udzielają go każdemu. Sprawdź, czy spełniasz kryteria, którymi kierują się leasingodawcy.

2019-01-29 15:35

Leasing maszyn budowlanych do nowej firmy – wszystko, co musisz wiedzieć

Jesteś na etapie zakupu maszyn budowlanych do swojej firmy? Dowiedz się wszystkiego o leasingu na pojazdy do nowej firmy i poznaj wszystkie szczegoły dotyczące tej formy finansowania.

2019-01-25 12:14

Leasing naczepy chłodniczej - miesięczne koszty

Z czym wiąże się leasing naczepy chłodniczej? Co wchodzi w skład miesięsznych opłat? Wszystko co musisz wiedzieć znajdziesz w naszym wpisie.

2019-01-23 09:51

Leasing a odliczenie podatku VAT

Możliwość odliczenia podatku VAT od leasingu to niewątpliwe kolejna zaleta tego rodzaju finansowania. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się wszystkiego na temat zasad odliczaia VAT-u.

2019-01-21 08:43

Dopasowanie harmonogramu spłaty do potrzeb – jakie raty wybrać

Jak wybrać odpwiedni harmonogram spłaty leasingu? Sprawdź jakie raty wybrać i spłacaj leasing według własnych potrzeb.

2018-12-28 11:02

Wybierz leasing - zalety leasingu

Leasing w ostatnim czasie stał się jedną z bardziej popularnych form finansowania pojazdów i samochodów firmowych. Ze względu na wiele korzyści jest wybierany zarówno przez małe i duże frmy. Sprawdź jakie korzyści możesz uzyskać, wybierając leasing.

2018-12-18 10:48

Leasing pojazdów specjalnych – wszystko, co musisz widzieć

Zakup pojazdów specjalnych wiążę się niekiedy z bardzo wysokimi kosztami. Przeczytaj nasz wpis i poznaj najważniejsze informacje dotyczące leasingu pojazdów specjalnych.

2018-12-12 14:17

Jak w bezpieczny sposób zawrzeć umowę leasingową?

Leasing z roku na rok zyskuje coraz większa popularność. Zanim jedank zdecydujesz się na podpisanie umowy leasingowej, sprawdź w jaki sposób zrobić to bezpiecznie.

2018-12-10 13:59

Zmiany w leasingu od 2019 roku – wszystko, co musisz wiedzieć

Od 1 stycznia 2019 roku zmienią się zasady opodatkowania leasingu. Sprawdź szczegóły zmian dotyczące nowych przepisów i dowiedz co zmieni się w nadchodzącym roku.

2018-11-26 15:37

Dokumenty wymagane do zawarcia umowy leasingowej

Leasing jest sposobem, by móc korzystać z wyspecjalizowanych zazwyczaj kosztownych sprzętów, maszyn czy pojazdów bez konieczności zaciągania kredytu. Sprawdź jakie dokumenty są wymagane przy podpisywaniu umowy leasingowej.

2018-11-23 15:17

Leasing na kilometry - komu opłaca się najbardziej

Im mniej kilometrów miesięcznie przejedziesz, tym mniejsza będzie rata leasingowa. Sprawdź komu najbardziej opłaca się tak zwany leasing na kilometry. 

2018-11-22 12:59

Opłata wstępna w leasingu – odlicz ją od podatku

Opłata wstępna, którą wprowadzamy podczas zawarcia umowy leasingowej można zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów. Sprawdź w jaki sposób możesz ją odliczyć od podatku i jak to zrobić prawidłowo.

2018-11-21 15:05

Leasing ciągnika siodłowego dla nowej firmy

Jesteś właścicielem młodej firmy? Nie posiadasz tak dużych środków, aby pozwolić sobie na sfinansowanie ciągników siodłowych? Rozwiązaniem może być leasing. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się wszystkiego.

2018-10-09 14:21

Leasing samochodu sprowadzonego z zagranicy – formalności

Zdecydowałeś się na leasing samochodu z zagranicy? Sprawdź jakies formalności musisz spełnić przed podjęciem decyzji.

2018-10-08 13:22

Leasing samochodów ze starszych roczników - wszystko co musisz widzieć

Podpisując umowę leasingową na samochód otrzymujesz prawo do korzystania z niego w zamian za term

2018-10-05 14:52

Wcześniejsza spłata leasingu – jak zakończyć umowę przed czasem

Leasing to jeden z najchętniej wybieranych sposobów finansowania zakupu pojazdów dla firm.

2018-10-04 11:36

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Leasing, jako sposób finansowania firmowych pojazdów, zyskuje coraz większą popularność z uwagi n

2018-09-05 14:34

Leasing ciągnika siodłowego – wszelkie formalności

Zastanawiasz się, jakie dokumenty są wymagane podczas brania w leasing ciągnika siodłowego?

2018-09-03 11:10

Leasing pojazdów na firmę – co musisz wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Pozyskanie pojazdów takich jak samochody osobowe, ciężarówki czy też ciągniki siodłowe nierzadko

2018-08-22 17:02

Używany a nowy ciągnik siodłowy – miesięczne koszty leasingu

Posiadasz biznes transportowy, lecz masz problem z uzyskaniem kredytu w banku?

2018-08-01 10:51

Pojazdy poleasingowe – formalności związane z transakcją

Z kupnem pojazdów poleasingowych wiążą się formalności dotyczące zakończenia umowy leasingu, reje

2018-07-27 14:27

Leasing dla nowych firm - to da się zrobić!

Leasing stał się w ostatnich latach bardzo popularną formą finansowania zakupu pojazdów, w większ

2018-07-27 14:02

Leasing dla laika – o co chodzi z tym leasingiem?

Wiele się o tym teraz słyszy, bo popularność leasingu z dnia na dzień rośnie, jednak nie każdy wi

2018-07-17 15:16

Leasing ciągnika siodłowego – co warto wiedzieć?

Leasing ciągnika siodłowego – co warto wiedzieć?

2018-07-17 14:56

Leasing naczepy chłodniczej – miesięczne koszty

Leasing naczepy chłodniczej – miesięczne koszty

2017-08-23 08:23

Leasing samochodu ciężarowego – co warto wiedzieć?

Leasing samochodu ciężarowego – co warto wiedzieć?

2017-06-20 16:04

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm

 

2016-12-18 15:10

Pożyczka leasingowa a kredyt

Pożyczka leasingowa jest produktem finansowym zbliżonym do kredytu. Jest ona szczególnie korzystna dla przedsiębiorców nie będących płatnikami VAT i tych, którzy rozliczają się w formie karty podatkowej.

2016-12-08 11:42

Leasing samochodu i jego koszty

Ile kosztuje leasing samochodu? Jakie są koszty leasingu? Jakie są oferty leasingowe?

2016-12-06 13:01

Czy warto brać leasing?

Leasing to jedna z możliwości finansowania środka trwałego. Czy warto korzystać z leasingu? Co powinniśmy wiedzieć na jego temat?

2016-12-01 16:03

Jaki samochód w leasing?

Leasing daje możliwość korzystania nie tylko z samochodu nowego. Istnieje również możliwość wzięcia w leasing samochodu używanego.

2016-11-23 09:15

Leasing – słowniczek pojęć leasingowych

Leasing to słowo kojarzące się nam z samochodami, maszynami, urządzeniami, które można wypożyczyć.

2016-11-15 14:08

Leasing czy kredyt? Poznaj za i przeciw.

Stoisz przed wyborem sposobu finansowania maszyny czy samochodu firmowego? Zastanawiasz się między leasingiem a kredytem?

2016-11-10 10:22

Leasing na samochód i jego ubezpieczenie

Leasing to dla większości przedsiębiorców korzystniejszy sposób finansowania samochodu firmowego niż kredyt.

2016-11-09 12:11

Leasing zwrotny

Leasing zwrotny to jeden z rodzajów leasingu, umownego stosunku cywilnoprawnego.

2016-11-07 13:25

Wykup samochodu po leasingu

Samochód w leasing? Do wyboru masz dwie opcje: leasing operacyjny lub leasing finansowy. Sprawdź czym się różnią.

2016-11-07 13:15

Leasing z wysokim wykupem

Zakup samochodu do firmy wiąże się z zamrożeniem gotówki, co z perspektywy finansowej nie jest korzystnym posunięciem.

2016-11-07 13:06

Kradzież lub wypadek auta w leasingu

Przedmiotem leasingu może być między innymi samochód. Jest to narzędzie pracy, którym się poruszamy lub które wykonuje pracę.

2016-11-07 10:44

Leasing – definicja, rodzaje

Leasing to jedna z możliwości finansowania dla firm. Pozwala korzystać z przedmiotu, którego dotyczy umowa leasingowa bez konieczności jednorazowego płacenia za niego na określonych w umowie leasingowej warunkach.

2016-11-06 15:11

Leasing na samochód – o czym warto wiedzieć przed podpisaniem umowy

Wzięcie samochodu w leasing oznacza jego wypożyczenie od firmy leasingowej na uzgodnionych warunkach.

2016-11-04 16:10

Leasing maszyn i urządzeń

Firma to nie tylko ludzie. To także maszyny, bez których trudno byłoby wykonać wiele prac.

2016-11-02 11:54

Wstępna opłata leasingowa

Wstępna opłata leasingowa ma wpływ na kilka aspektów dotyczących leasingu.

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych