Leasing ciągnika siodłowego – co warto wiedzieć?

Leasing ciągnika siodłowego – co warto wiedzieć?

Każdy przedsiębiorca, który planuje rozszerzyć swoją działalność gospodarczą, powinien przede wszystkim zorganizować dobrze funkcjonujący transport. Jeżeli przewozimy towary o specyficznych wymiarach, w dużych ilościach oraz na długie dystanse, warto zastanowić się nad sfinansowaniem ciągnika siodłowego. Zamiast korzystać z usług firmy transportowej, zainwestuj we własne pojazdy, a na pewno opłaci się to w przyszłości. Zakup ciągnika siodłowego przekracza twoje możliwości? Zapoznaj się z ofertą leasingu i zobacz, na czym polega taka umowa.

Co to jest leasing i jakie są podstawowe warunki umowy?

Jeżeli z uwagi na koszty nie zamierzasz kupować nowego pojazdu na własność, ale mimo to chciałbyś dysponować firmowym ciągnikiem siodłowym, leasing jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Każdy leasingodawca wyznacza trochę inne warunki usług, ale zasada zawsze jest ta sama: leasingobiorca po uiszczeniu opłaty wstępnej otrzymuje w dzierżawę ciągnik siodłowy, zobowiązując się jednocześnie do regularnego spłacania rat w ustalonym okresie i prawidłowego dbania o udostępniony pojazd. Leasing można więc porównać do wypożyczenia, gdyż leasingobiorca nie jest faktycznym właścicielem przedmiotu leasingowanego, chociaż używa go jak swojego. Po upływie czasu określonego w umowie przedmiot ten zwykle można wykupić i wielu klientów tak właśnie postępuje. Poznaj wszystkie zalety leasingu >>

Leasing ciągnika siodłowego dla nowych firm

Tylko niektóre z firm leasingowych proponują tak zwany „leasing na start”, czyli ofertę wyjątkowo korzystną dla początkujących przedsiębiorców. Leasingodawcy zdają sobie sprawę, że pierwsze kroki w działalności gospodarczej nie są łatwe i w tym momencie biznes nie generuje jeszcze zysków, które można by zainwestować w konkretne przedsięwzięcie, na przykład zakup floty pojazdów transportowych. Na szczęście właściciele nowych biznesów mogą liczyć na wsparcie w postaci niskiej opłaty wstępnej (nawet w okolicach kilku procent) oraz odpowiednie dostosowanie rat do potrzeb klienta. Jeżeli chodzi o leasing pojazdów, czyli także ciągników siodłowych, młodzi kierowcy często mają też przywilej wykupienia tańszego ubezpieczenia. Poza tym podpisanie umowy nie wymaga od leasingobiorcy dodatkowych dokumentów i oczekiwania, przeciwnie jak w przypadku kredytu. Więcej na temat leasingu dla nowych firm dowiesz się tutaj >>

Ciągniki siodłowe – popularny segment leasingu w Polsce

Ponieważ Polska należy do liderów transportu drogowego w Europie, leasing pojazdów ciężarowych, a także ciągników i naczep szybko się rozwija na terenie naszego kraju. Polscy przedsiębiorcy mają do wyboru dziesiątki film leasingowych, które rocznie finansują ponad 20 tysięcy ciągników siodłowych o średniej wartości około 250 tysięcy złotych netto. Dzięki temu wśród wielu konkurencyjnych ofert możemy znaleźć tę najbardziej korzystną dla naszego biznesu. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno ceny nowych pojazdów, jak i stawki leasingu mogą zmieniać się znacznie w zależności od stanu polskiej gospodarki. Wewnętrzna dystrybucja towarów w kraju oraz eksport warunkują popyt i podaż na transport drogowy. Dlatego też na leasingu ciągnika siodłowego najwięcej zaoszczędzą ci, którzy podpiszą umowę w okresie dużego wzrostu gospodarczego. Kryzys i wszelkie spadki w sektorze transportu powodują podniesienie cen.

Przykładowe oferty w kategorii Leasing ciągnika siodłowego

Jak już wspomnieliśmy, na warunki umowy mają wpływ liczne czynniki, od niezależnych decyzji leasingodawcy, przez wartość pojazdu, po koniunkturę gospodarczą. Można jednak wskazać przeciętne oferty leasingu ciągników siodłowych dostępne na rynku. Leasing operacyjny trwa zwykle od 36 do 72 miesięcy, a finansowy od 6 do 72 miesięcy. Wysokość wkładu własnego waha się w granicach 5-45%. Najbardziej powszechną formą opłacania leasingu są raty równe, ale niektóre firmy stosują też raty malejące lub sezonowe. Podobnie jest w przypadku stopy procentowej – może być ona stała lub zmienna. Sfinansowanie wyspecjalizowanego pojazdu takiego jak ciągnik siodłowy zazwyczaj wiąże się z wykazaniem odpowiednio długiej historii działalności gospodarczej, ale nie zawsze (patrz: leasing dla nowych firm).  Miej na uwadze wszystkie te różnice, wybierając ofertę dla swojego przedsiębiorstwa.

Zamów kontakt