Home » Blog » Jaki samochód w leasing?

Jaki samochód w leasing?

2016-12-01 16:03

Leasing daje możliwość korzystania nie tylko z samochodu nowego. Istnieje również możliwość wzięcia w leasing samochodu używanego.

Samochód w leasing

Leasing daje możliwość korzystania nie tylko z samochodu nowego. Istnieje również możliwość wzięcia w leasing samochodu używanego. Musi on jednak spełniać kilka warunków, o których poniżej.

Decydując się na leasing do wyboru mamy dwa jego rodzaje: leasing operacyjny i leasing finansowy. Pierwszy z nich traktowany jest jako leasing usługowy, drugi jako leasing kapitałowy. Więcej na ich temat przeczytasz w artykule: Leasing – definicja, rodzaje.

Chcąc skorzystać z możliwości wzięcia samochodu w leasing operacyjny, który jest częściej wybieranym rodzajem leasingu, pojazd musi spełniać kilka warunków. Są nimi:

  • możliwość wystawienia na niego pełnej faktury VAT 23%

  • wiek samochodu nie może przekraczać limitu ustalonego przez firmę leasingową (wiek samochodu i czas trwania umowy leasingowej nie mogą przekroczyć 10 lat).

Pełna faktura VAT 23% stanowi dość często barierę. Szukanie pojazdu z możliwością wzięcia na niego takiej faktury jest czasochłonne. Serwisy ogłoszeniowe i dealerzy często informują o możliwości wystawienia faktury VAT, co nie jest jednak jednoznaczne z możliwością wystawienia pełnej faktury VAT 23%. Niekiedy pod tym pojęciem kryje się możliwość wystawienia faktury VAT marża czy VAT 0%. Jeśli na samochód można wystawić fakturę VAT marża lub VAT 0% istnieje możliwość skorzystania wyłącznie z leasingu finansowego, który dla wielu przedsiębiorców nie jest tak korzystny jak leasing operacyjny.

Wiek samochodu to kolejny istotny czynnik w leasingu operacyjnym. Suma okresu trwania umowy leasingowej i wieku auta nie może przekroczyć 10 lat. Jeśli zatem interesuje nas wzięcie w leasing operacyjny 5 letniego samochodu, leasing może trwać maksymalnie 5 lat.

Kluczową kwestią jest tu zakup pojazdu od dostawców skategoryzowanych jako autoryzowanych. Nie chodzi tu jednak o ASO (autoryzowany serwis obsługi) lecz o wewnętrzną autoryzację poszczególnych firm leasingowych. Zmniejsza to ryzyko transakcji oraz nie wymusza konieczności wykonania badań rzeczoznawczych, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów.

Znalezienie samochodu używanego, który spełniał będzie kryteria umożliwiające wzięcie na niego leasingu operacyjnego dla osób prywatnych jest czasochłonne. Pomocna okaże się firma leasingowa KLF24, która ma wieloletnie doświadczenie w wyszukiwaniu samochodów od sprawdzonych dostawców. Cechuje nas znajomość rynku a współpracując z dostawcami możemy negocjować ceny, dzięki czemu naszym Klientom zaproponować możemy zawsze atrakcyjną ofertę leasingową.

Zachęcamy także do skorzystania z oferty leasingowej na pojazdy nowe. Taką usługę owszem świadczą również salony samochodowe. Przed wybraniem się do nich warto jednak zapoznać się z ofertą KLF24. Współpracując z salonami mamy wypracowane rabaty, dzięki którym niejednokrotnie nasze oferty leasingowe są dla Klientów atrakcyjniejsze niż te zaproponowane w salonach.

Tagi

Finanse (1)
Leasing (1)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych