Home » Blog » Wybierz leasing - zalety leasingu

Wybierz leasing - zalety leasingu

2018-12-28 11:02

Leasing w ostatnim czasie stał się jedną z bardziej popularnych form finansowania pojazdów i samochodów firmowych. Ze względu na wiele korzyści jest wybierany zarówno przez małe i duże frmy. Sprawdź jakie korzyści możesz uzyskać, wybierając leasing.

KLF24 RANDOM IMAGE

Dzięki leasingowi leasingobiorca może korzystać z proponowanej przez leasingodawcę rzeczy, uiszczając zgodnie z ustalonymi warunkami regularnych opłaty. Wynagrodzenie podzielone jest na raty leasingowe, a po ukończeniu umowy, każdy leasingobiorca może zdecydować się na wykupienie danego produktu na własność. Leasing, ze względu na liczne korzyści, jest powszechnie wybierany przez duże i małe przedsiębiorstwa, a także start-upy. Jakie są zalety leasingu i dlaczego warto się nim zainteresować?

Leasing - najważniejsze zalety

Leasing jest doskonałym rozwiązaniem, gdy przedsiębiorca prowadzący biznes chce zaangażować kapitał własny w jak najmniejszym stopniu. To właśnie dlatego leasing często wybierany jest przez młodych przedsiębiorców lub osoby zakładające start-upy. Zaletą leasingu jest również to, że niemal natychmiast po podpisaniu umowy można skorzystać z konkretnego sprzętu, przedmiotu, maszyny, której dotyczy dokument. Warto zauważyć, że skrócona jest również sama procedura uzyskiwania świadczenia. Ograniczone formalności sprawiają, że umowa jest zawierana bez zbędnych opóźnień.

Przedsiębiorcy często wybierają leasing również ze względu na bardzo elastyczne warunki dotyczące świadczenia. W wielu przypadkach firmy świadczące leasing są w stanie dogodnie zamieniać poszczególne elementy zawarte w umowie, tak by leasingobiorca nie musiał nadwyrężać swojego budżetu.

Leasing a kredyt

Leasing jest doceniany przez przedsiębiorców, a także przez osoby prywatne ze względu na to, że można go uzyskać znacznie szybciej i łatwiej niż kredyt. Procedury związane uzyskaniem leasingu są uproszczone, ponadto nie ma konieczności prezentowania dodatkowego zabezpieczenia. Jest to wyjątkowo korzystne zwłaszcza dla młodych, dopiero rozwijających się firm. W przypadku kredytów nie możemy liczyć również na tak elastyczne warunki umowy, jak w przypadku leasingu. Bez względu na to jakiego przedmiotu, pojazdu czy maszyny dotyczy umowa leasingowa, leasingobiorca będzie mógł korzystać z danej rzeczy w przeciągu kilku dni.

Ogromną zaletą jest również możliwość ewentualnego przeniesienia zobowiązań leasingowych na innego przedsiębiorcę, co jest korzystne dla obu stron w przypadku, gdy pierwotny leasingobiorca nie będzie miał możliwości opłaty rat.

Wpływ leasingu na wizerunek firmy

Leasing może pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Jest to możliwe ze względu na fakt, że firma może korzystać z nowego sprzętu, maszyn, bez niepotrzebnego i zazwyczaj długotrwałego zamrażania kapitału. Przekłada się to pozytywnie na zarządzanie kapitałem obrotowym i zapewnia płynność finansową. Co więcej, dzięki włączeniu rat leasingowych w koszty bieżących działań lub amortyzacji, możliwe jest zapisanie niższej podstawy naliczania podatku dochodowego. Leasing umożliwia również efektywne budowanie wizerunku przedsiębiorstwa. W przypadku leasingu operacyjnego nie jest on wliczany w bilansie, co pozwala na poprawienie wyników i wyglądu sprawozdań finansowych.

Leasing jest dobrą alternatywą dla kredytów. Decydując się na to świadczenie, możemy uzyskać określone środki, które umożliwią prowadzenie i dalsze rozwijanie firmy. Ze względu na liczne korzyści leasing chętnie wybierany jest zarówno przez przedsiębiorców prowadzących nowe, młode firmy, jak i rozbudowane korporacje.

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych