Home » Blog » Wstępna opłata leasingowa

Wstępna opłata leasingowa

2016-11-02 11:54

Wstępna opłata leasingowa ma wpływ na kilka aspektów dotyczących leasingu.

KLF24 - Kalkulator leasingowy i kredytowy

Wstępna opłata leasingowa ma wpływ na kilka aspektów dotyczących leasingu. Minimalna wstępna opłata leasingowa wynosi 1% dla samochodów nowych i 5% dla samochodów używanych. Maksymalna z kolei wynosi 45%.

Wstępna opłata leasingowa to wkład mający znaczenie dla wszystkich kosztów leasingowych. Oto kilka cennych informacji, które przygotowali dla Państwa Doradcy leasingowi KLF24

WSTĘPNA OPŁATA LEASINGOWA A WYSOKOŚĆ KOSZTU LEASINGU

Im wyższa wstępna opłata leasingowa tym niższy koszt leasingu. Pozostała do spłacenia w ratach leasingowych kwota będzie bowiem niższa.

Aby sprawdzić orientacyjny koszt leasingu przygotowaliśmy dla Państwa kalkulator leasingowy. Wystarczy go wypełnić, by otrzymać informację zwrotną.

Zobacz kalkulator leasingowy KLF24.

WSTĘPNA OPŁATA LEASINGOWA A INWESTYCJE W FIRMIE

Wysoka wstępna opłata leasingowa obniża raty leasingowe. Warto jednak zastanowić się czy pieniędzy tych nie warto zainwestować w rozwój firmy. Czy Twoja firma nie potrzebuje nowej strony internetowej lub działań marketingowych, które pozwolą rozwinąć jej skrzydła? Pomyśl zanim podejmiesz decyzję. Dobra identyfikacja wizualna, reprezentacyjna strona internetowa a także świetnie wyposażone w narzędzia pracy biuro to także ważna z punktu biznesowego inwestycja.

WST ĘPNA OPŁATA LEASINGOWA A TARCZA PODATKOWA

Wstępna opłata leasingowa to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę w momencie, gdy firma potrzebuje kosztów pozwalających obniżyć podatki. Każdy przedsiębiorca powinien tak planować budżet firmowy, by prosperowała ona należycie.

Podpisując umowę leasingową każdego miesiąca firma leasingowa wystawia Leasingobiorcy fakturę z tytułu raty leasingowej. Faktura ta stanowi koszt uzyskania przychodu. Dodatkowo odliczyć można 50% podatku VAT, jeśli przedmiot umowy leasingowej (np. samochód) użytkowany jest na potrzeby firmowe i prywatne lub 100% podatku VAT, kiedy przedmiot umowy leasingowej wykorzystywany jest wyłącznie do celów służbowych.

Koszty uzyskania przychodów z tytułu wstępnej opłaty leasingowe to temat, który interesuje każdego rozważającego wzięcie leasingu przedsiębiorcę. W świetle ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów, zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art.23 ustawy o podatku dochodowym.

Jeśli umowa leasingowa spełnia wszystkie warunki określone w art. 23b ustawy to opłaty ustalone w umowie leasingowej poniesione przez Leasingobiorcę z tytułu używania przedmiotu leasingu mogą stanowić koszty uzyskania przychodów.

Jeżeli leasingobiorca nie ujął w księgach rachunkowych wstępnej opłaty leasingowej jednorazowo lecz przyjął zasadę rozliczania jej w poszczególnych miesiącach trwającego leasingu, podatkowo powinien ująć ten wydatek jako koszt uzyskania przychodów proporcjonalnie do okresu trwania umowy leasingowej.

Wysoka wstępna opłata leasingowa to niższe raty leasingowe w czasie trwania umowy leasingowej.

Sprawdź też inną możliwość: Leasing z wysokim wykupem, o którym przeczytasz tutaj –  i wybierz opcję, która będzie korzystniejsza dla Twojej firmy.

Tagi

Finanse (1)
Leasing (1)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych