Używany a nowy ciągnik siodłowy – miesięczne koszty leasingu

Posiadasz biznes transportowy, lecz masz problem z uzyskaniem kredytu w banku? Wymagają od Ciebie dużej ilości formalności albo kręcą nosem na krótki staż firmy, a Tobie grunt pali się pod nogami, bo masz szansę na duży kontrakt? Nie martw się, z pomocą przychodzi leasing, jedna z popularniejszych metod finansowania, gdy chodzi o ciągniki siodłowe. Jednak które się bardziej opłacają – pojazdy używane czy nowe? A może istotna jest tylko cena?

Czym jest leasing?

Firmy leasingowe są elastyczne i wysoce bezproblemowe w podejmowaniu decyzji o finansowaniu pojazdów samochodowych przedsiębiorstwom. Obliczone na umowie raty są stałe i nieobarczone zmiennym oprocentowaniem. W ofertach leasingu zawarte są także zapisy  o pomocy w likwidacji szkód w pojeździe – a więc jeśli Twój pojazd ulegnie wypadkowi, nie zostaniesz na lodzie z nieoczekiwanym dodatkowymi wydatkami. Leasingodawca troszczy się bowiem o swój sprzęt, którego pozostaje prawnym właścicielem, a który dzierżawi leasingobiorcy na indywidualnych warunkach określonych w umowie.

Podstawowe narzędzie

Narzędziem, z którego powinieneś skorzystać po wybraniu interesujących Cię narzędzi jest kalkulator leasingu samochodów ciężarowych. Pomoże Ci on oszacować wysokość rat oraz ich ilość, a także oznaczyć możliwe okresy zobowiązań czy ilość wkładu  własnego. Dzięki niemu wybierzesz odpowiedni dla siebie leasing ciągników siodłowych.

Oferta dla nowych firm

W wypadku Start-upów, czyli świeżych firm na rynku, różnica w stosunku do firm o ugruntowanej pozycji w ofercie leasingu to wysokość pierwszych płatności. Możliwe są już od 1%, często jednak widełki procentowe znajdują się między 10% a 30%. Jednak specjaliści w naszej firmie potrafią zdziałać naprawdę wiele, gdy idzie o ustalanie korzystnego wkładu własnego klienta, średnio między 5% a 15%.

Nowy ciągnik siodłowy w leasingu

Nowy pojazd to zawsze wyższa cena od tego, który już trochę czasu spędził na drogach. W momencie zakupu i opuszczenia salonu, a dokładniej przejechania kilku metrów z nowym właścicielem – automatycznie traci na wartości nawet do 30%. Podstawową różnicą więc w kosztach miesięcznych może być wysokość raty. Oczywiście, umowę w przypadku większych kwot można po prostu podpisać na dłuższy okres czasu i wtedy w porównywarce miesięczne koszty między maszynami z drugiej ręki, a tymi prosto z linii produkcyjnej będą podobne.

Używany ciągnik siodłowy w leasingu

Przy wybraniu pojazdu używanego za 200 000 zł netto, z 10% wpłatą własną i 10% wykupem końcowym oraz umowie na 36 miesięcy, miesięczna rata wyniesie Cię 5101 zł. Wybór 48 miesięcy obniży ratę o ponad tysiąc złotych! Jednak bądź spokojny, możesz jeszcze bardziej znacząco zmniejszyć miesięczne wydatki, leasing możesz bowiem uzyskać nawet na 72 miesiące. Na leasingu ciągników leasingowych zaoszczędzisz, gdy dopniesz formalności w okresie  wysokiego wzrostu gospodarczego w Polsce. Tutaj także mają zastosowania zasad popytu i podaży, wpływających na transport drogowy.

Na skorzystaniu z ofert leasingowych  nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale i pozbędziesz się dodatkowego stresu związanego z formalnościami. Doradcy w klf24.pl wynegocjują dogodne warunki i znajdą najlepszą możliwą opcję. Decydujący więc nie będzie wiek ciągnika siodłowego, lecz jego stan oraz cena ogólna. To od niej zależeć będą Twoje miesięczne raty.

Zamów kontakt