Home » Blog » Pożyczka leasingowa a kredyt

Pożyczka leasingowa a kredyt

2016-12-18 15:10

Pożyczka leasingowa jest produktem finansowym zbliżonym do kredytu. Jest ona szczególnie korzystna dla przedsiębiorców nie będących płatnikami VAT i tych, którzy rozliczają się w formie karty podatkowej.

Pożyczka leasingowa a kredyt bankowy

Pożyczka leasingowa jest produktem finansowym zbliżonym do kredytu. Jest ona szczególnie korzystna dla przedsiębiorców nie będących płatnikami VAT i tych, którzy rozliczają się w formie karty podatkowej. Pożyczka leasingowa należy do najbardziej popularnych sposobów finansowania sprzętu dla rolników ubiegających się o dotacje unijne.

POŻYCZKA LEASINGOWA A KREDYT BANKOWY

Pożyczka leasingowa jest finansowana przez firmę leasingową. Przypomina więc kredyt bankowy. Właścicielem przedmiotu jest klient, nie jak w przypadku leasingu – firma leasingowa.

Pożyczkę leasingową można przeznaczyć na zakup środków trwałych oraz na finansowanie środków pochodzących z dotacji unijnych.

Zaletą pożyczki leasingowej jest to, że jej uzyskanie jest prostsze niż uzyskanie kredytu bankowego. Formalności zostały tu obniżone do minimum.

Zarówno w pożyczce leasingowej, jak i leasingu zobowiązania klienta nie są wykazywane w BIK, co nie wpływa na obniżenie zdolności kredytowej.

Pożyczka leasingowa daje też wiele możliwości, jest elastyczna i można ją dopasować do aktualnych potrzeb. Wśród zalet pożyczki leasingowej wyróżnić można:

  • niski wkład własny – od 0%,

  • długi okres finansowania – nawet do 10 lat,

  • raty równe, sezonowe, malejące – z możliwością zmiany harmonogramu ich spłat,

  • możliwość finansowania sprzętu nowego lub używanego.

POŻYCZKA LEASINGOWA A INNE FORMY LEASINGU

Podstawową różnicą między pożyczką leasingową a innymi formami leasingu jest to, iż właścicielem pożyczki jest klient. W przypadku podpisania umowy leasingowej właścicielem przedmiotu, którego leasing dotyczy jest firma leasingowa. Dopiero po zakończeniu umowy Leasingobiorca może wykupić przedmiot objęty umową zgodnie z treścią podpisanej wcześniej umowy.

POŻYCZKA LEASINGOWA A KORZYŚCI PODATKOWE

Pożyczka leasingowa jest własnością klienta. Ze względu na ten fakt jest to korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców chcących skorzystać z finansowania sprzętu z dotacji unijnej. Atutem wzięcia pożyczki leasingowej jest również zwrot podatku VAT, który zwracany jest finansującemu.

Rata pożyczki leasingowej zwolniona jest z podatku VAT. W przeciwieństwie do leasingu operacyjnego traktowanego jako usługa – w jego przypadku do raty doliczony zostaje podatek od towarów i usług.

Tagi

Finanse (3)
Leasing (3)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych