Home » Blog » Oferty leasingu – na co zwracać uwagę, wybierając tę najkorzystniejszą?

Oferty leasingu – na co zwracać uwagę, wybierając tę najkorzystniejszą?

2019-11-27 13:33

Podpisanie umowy leasingowej wiąże nas zobowiązaniem na kilka lat, dlatego decydując się na leasing, warto sprawdzić, która oferta okaże się najlepsza dla naszego budżetu. Jeżeli zależy nam na tym, by uzyskać najbardziej opłacalną opcję finansowania, porównując różne propozycje, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników wiążących się z ich przyszłymi kosztami. Czym kierować się przy wyborze najkorzystniejszego leasingu? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

KLF24 RANDOM IMAGE

Kwota opłaty wstępnej

Wartość ta może wahać się od 0 do 45% wartości pojazdu. Wysokość czynszu inicjalnego zależy od oceny wiarygodności osoby biorącej dany przedmiot w leasing (w tym od analizy zdolności kredytowej) oraz od polityki konkretnej firmy. Porównując oferty, warto mieć na uwadze, że wysokość opłaty wstępnej, czyli wkładu własnego, wpływa na wysokość miesięcznych rat. Jeżeli zależy nam na tym, by te regularne opłaty były niższe, należy wykluczyć propozycje finansowania z niskim czynszem inicjalnym.

Ubezpieczenie pojazdu

Zwykle przy leasingu niezbędne jest wykupienie pełnego ubezpieczenia. To warunek stawiany przez wszystkich leasingodawców. Jeżeli zależy nam na tym, by obniżyć koszty związane z umową, warto wybrać taką firmę leasingową, która pozwoli nam indywidualnie zadecydować o ubezpieczycielu. Cześć leasingodawców narzuca konkretne oferty. Lepiej zatem nawiązać współpracę z tymi dającymi większą dowolność. Niewykluczone, że samodzielnie znajdziemy wyjątkowo korzystne ubezpieczenie, znacznie bardziej opłacalne niż zaproponowane warianty.

Wysokość miesięcznej raty i okres obowiązywania umowy

To, jak wysokie będą raty do zapłacenia, zależy od długości okresu spłaty leasingu. Czas obowiązywania umowy zależy od polityki danej firmy. Niektórzy leasingodawcy proponują krótkie okresy spłaty, u innych może on wynosić nawet powyżej 6 lat. Jeżeli zdecydujemy się na dłuższy czas obowiązywania umowy leasingu, musimy liczyć się z tym, że chociaż miesięczne raty będą niewielkie, całkowita kwota do zapłaty okaże się wyższa. Jeśli zatem zależy nam na jak najkorzystniejszej finansowo ofercie, w przypadku samochodów osobowych powinniśmy zdecydować się na zawarcie umowy na 2-4 lata (przy leasingu transportu ciężkiego i maszyn nie uda się uniknąć dłuższego czasu finansowania). Właśnie wtedy kwota miesięcznych rat będzie miała przystępną wysokość, a całościowy koszt nie okaże się zbyt dużym obciążeniem dla portfela.

Całkowity koszt leasingu

Całościowy koszt finansowania pozwala porównać wszystkie dostępne oferty leasingu pod względem wysokości i liczby opłat. Dzięki tej informacji można szybko zweryfikować opłacalność danej propozycji. Przed podpisaniem umowy zawsze należy zapytać leasingodawcę o całkowity koszt leasingu. Wówczas powinniśmy otrzymać dokładne wyliczenie kwoty opłaty wstępnej, sumę wszystkich miesięcznych rat, obowiązkowego ubezpieczenia i prowizji. Jeżeli różne oferty leasingu wydają się bardzo podobne, podjęcie decyzji ułatwi właśnie poznanie całkowitego kosztu finansowania. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że wiele podobnych kalkulacji nie uwzględnia wykupu pojazdu. Jeżeli decydujemy się na leasing operacyjny, nie ma obowiązku wykupu, dlatego warto zapytać potencjalnego leasingodawcę o to, czy w swoich obliczeniach uwzględnił wykup.

Chociaż przy wyborze oferty leasingu nie należy kierować się wyłącznie ceną, koszt finansowania również ma duże znaczenie. Decydując się na wzięcie pojazdu w leasing, trzeba uważnie porównywać wysokości rat, długość obowiązywania umowy i procent czynszu inicjalnego. Przed wyborem konkretnej oferty należy też sprawdzić, jakie opcje ubezpieczenia proponuje dana firma oraz to, w jaki sposób prezentuje się całkowity koszt finansowania. Warto pamiętać, że nie zawsze tani leasing będzie tym najkorzystniejszym. Żaden leasingodawca nie zrezygnuje z marży. Nawet jeśli zaproponuje niższe odsetki, spróbuje zarobić na nas, zwiększając koszty obsługi leasingu albo obniżając jakość obsługi. Na szczęście rynek leasingu jest na tyle duży i zróżnicowany, że zawsze znajdzie się wiele okazji, by uzyskać najlepszą ofertę lub wynegocjować korzystniejsze warunki. Dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Firma taka jak nasza umożliwia profesjonalną negocjację w wielu firmach leasingowych bez szczególnej ingerencji leasingobiorcy w zawiłych procedurach.

 

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych