Home » Blog » Leasing z wysokim wykupem

Leasing z wysokim wykupem

2016-11-07 13:15

Zakup samochodu do firmy wiąże się z zamrożeniem gotówki, co z perspektywy finansowej nie jest korzystnym posunięciem.

KLF24 - kalkulator leasingowy kredytowy

Zakup samochodu do firmy wiąże się z zamrożeniem gotówki, co z perspektywy finansowej nie jest korzystnym posunięciem. W tym miejscu może pojawić się więc dylemat: co zrobić - kupić samochód czy zainwestować w rozwój firmy? I kolejny dylemat, gdyż w firmie, którą chcemy rozwijać, potrzebne jest narzędzie pracy w postaci samochodu. Czy jest możliwość skorzystania z opcji posiadania samochodu przy jednoczesnym rozwijaniu firmy?

W takiej sytuacji mamy co najmniej dwie możliwości:

 • podzielić budżet i przeznaczyć mniejszą kwotę na samochód, dzięki czemu pozostałą część możemy przeznaczyć na rozwój firmy,

 • skorzystać z możliwości leasingowej z wysoką wartością końcową, dzięki czemu większy budżet będziemy mogli przeznaczyć na rozwój firmy.

LEASING Z WYSOKIM WYKUPEM

 • Co powiesz na wypożyczenie samochodu dla firmy? Jednego, wybranego, z pełnym, bo 24-godzinnym dostępem do niego?

 • Na ile?

 • Do określenia.

 • Za ile?

 • Również.

Jeśli interesuje cię taka oferta, interesuje cię wzięcie leasingu na samochód.

 • A co po skończeniu umowy leasingowej?

 • Firma może albo wykupić samochód, albo nie skorzystać z możliwości wykupu. Może również wybrać inny, lepszy model.

Leasing z wysokim wykupem, inaczej leasing z wysoką wartością końcową, to jedna z opcji, jakie ma do wyboru Leasingobiorca, a więc biorący (w tym wypadku auto) w leasing, czyli biorący (auto) w wypożyczenie.

 • Kto zarządza i utrzymuje samochód?

 • Firma leasingowa.

 • Kto ma do niego pełny, 24godzinny dostęp?

 • Firma, która bierze auto w leasing (inaczej Leasingobiorca, wypożyczający).

ZALETY LEASINGU Z WYSOKIM WYKUPEM

Zaletami leasingu z wysokim wykupem są:

 • niskie raty miesięczne,

 • niski wkład własny,

 • możliwość wyboru (skorzystanie z wykupu bądź nie po zakończeniu umowy leasingowej),

 • możliwość zmiany samochodu na inny,

 • duża swoboda w inwestowaniu budżetu na rozwój firmy, bez konieczności ponoszenia jednorazowego wydatku na zakup auta.

LEASING Z WYSOKIM WYKUPEM A KOSZTY FIRMY

Leasing z wysokim wykupem należy do leasingu operacyjnego, o którym szerzej w artykule: LEASING – DEFINICJA, RODZAJE LEASINGU.

Leasingobiorca decydujący się na ten rodzaj leasingu może liczyć na kilka korzyści podatkowych z tytułu zawarcia operacyjnej umowy leasingowej.

Leasingobiorca może skorzystać z możliwości doliczenia do kosztów związanych z uzyskaniem przychodu:

 • raty za wypożyczenie samochodu,

 • opłaty poczynionej na rzecz firmy leasingowej.

Sama spłata podatku VAT może zostać podzielona na raty miesięczne.

Niskie koszty miesięczne, zwłaszcza w przypadku początkującej firmy, to alternatywa, którą warto rozważyć, zwłaszcza gdy budżet do zainwestowania nie jest na tyle elastyczny, by pozwolić sobie na start, jakiego, dla swojej firmy, byśmy sobie życzyli.

Tagi

Finanse (1)
Leasing (1)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych