Leasing samochodu ciężarowego – co warto wiedzieć?

Leasing samochodu ciężarowego – co warto wiedzieć?

Zakup używanego samochodu ciężarowego wydaje się bardzo ciekawym rozwiązaniem dla firm, które chcą zminimalizować miesięczny koszt spłaty zobowiązań leasingowych czy też kredytowych. Tego typu rozwiązanie oscyluje od 40 do 60 procent wartości nowego auta. W przypadku samochodów ciężarowych wyróżniamy dwa rodzaje pojazdów poleasingowych. Pierwszy przypadek to samochody krajowe. Polska na tle Europy to niekwestionowany lider w transporcie samochodowym. Sprzedaż u lokalnych dealerów jest naprawdę spora i coraz więcej aut wychodzi z kontraktów leasingowych, trafiając na rynek wtórny.

 

Leasing samochodów to nadal opłacalna opcja

Jeszcze kilka lat temu znaczną większość rynku leasingu samochodów stanowiły auta sprowadzane do Polski z zagranicy i to niekoniecznie ze źródeł dających pewność pochodzenia. Dziś już ten podział nie jest tak wyraźny. To dobra sytuacja, ponieważ coraz łatwiej jest ustalać całkowitą historię serwisową i przeszłość w kontekście zdarzeń drogowych. Mając do dyspozycji polską sieć dealerską, możemy zawsze szczegółowo zapytać pracowników serwisu o wszystko to, co w przypadku samochodów z importu nie jest realne. Z tych możliwości korzystają nie tylko Klienci końcowi, ale również nasi dostawcy zajmujący się dalszą odsprzedażą. Łatwiej jest wyselekcjonować grupy sprzętu, które nie będą w dalszej eksploatacji powodować kłopotów z uwagi na niekompetentną obsługę serwisową.

 

Auta z importu to jednak nadal większość z oferowanych w leasingu samochodów ciężarowych. Wynika to z uwagi na fakt, iż przewoźnicy niemieccy, holenderscy czy francuscy w zasadzie w całości nabywają do swoich taborów tylko nowe pojazdy. Te po kontraktach leasingowych, jako używane, są eksportowane do Polski i nie trafiają już na swój rodzimy rynek jako samochody z drugiej ręki. Spowodowane jest to zamożnością firm z zachodniej części Unii Europejskiej, większą stabilizacją w biznesie transportowym wypracowaną przez wiele lat.

 

Leasing dla nowych firm na preferencyjnych warunkach? To możliwe!

W Polsce w ofertach samochodów poleasingowych widoczny jednak trend, w którym przewoźnicy częściej wybierają pojazdy maksymalnie trzy lub czteroletnie. Dla firm leasingowych to bardzo ważna grupa Klientów zapewniająca należyty zbyt. W związku z tym można znaleźć coraz ciekawsze oferty opierające się na procedurach zakupu takiego sprzętu w formie leasingu operacyjnego lub finansowego. Tani leasing samochody ciężarowych to również najlepsza propozycja dla stawiających pierwsze kroki w prowadzeniu własnego biznesu w branży transportowej. Nasi handlowcy bardzo często spotykają się także z Klientami, którzy dopiero myślą o otworzeniu działalności gospodarczej. Leasing dla nowej firmy to najlepsza opcja. Dysponujemy specjalnymi możliwościami, aby zapewnić finansowanie nawet ciągników siodłowych z naczepą w leasingu lub innego samochodu ciężarowego całkiem “świeżym” podmiotom. To prawda, że gdy mówimy o leasingu dla nowej spółki, czasami dosłownie jednodniowego biznesu, każdy przypadek jest indywidualny, a z uwagi na duże ryzyko kontraktu przedsiębiorstwa leasingowe robią to niechętnie. Jednak jest to wykonywalne dzięki zastosowaniu odpowiednich procedur i zabezpieczeń.

 

Leasing na samochód ciężarowy jest prostszy niż myślisz

Możliwości jest sporo, jednak podstawowa zasada to ostateczna cena zestawu pojazdów. Tutaj znów najlepsza opcja to wybór sprzętu spośród oferty leasingu samochodów. W takim przypadku ważne jest również to, aby w rozmowach z naszymi handlowcami dobrze określić to, w jakich warunkach będzie pracował sprzęt, który chcemy wyleasingować. Jasne postawienie sprawy zaoszczędzi znacznie czas i pozwoli prawidłowo dobrać ofertę leasingu samochodu ciężarowego. Tego typu sprzedaż trwa już wiele lat i choć ten rynek stale rośnie, dzięki wieloletniej współpracy zdążyliśmy już wyselekcjonować sporą grupę dostawców, którym możemy zaufać. To bardzo ważne zarówno dla leasingobiorcy, zaopatrującego, jak i leasingodawcy. Dzięki partnerskiemu podejściu korzyści czerpią wszystkie strony. Dostawca ma pewność, że dzięki takiej współpracy ma zapewniony zbyt, leasingodawca nie martwi się o jakość sprzętu, a to w efekcie pozwala łatwiej i taniej, bo bez zbędnych wycen, zawiłych procedur dokumentacyjnych oraz wysokich czynszów inicjalnych, pozyskać samochód przez końcowego leasingobiorcę.

 

Z całą pewnością rynek samochodów ciężarowych w leasingu jeszcze przez wiele lat będzie rozkwitał, a dzięki niemu wiele firm znajdzie auta dla siebie. Widzimy, że spośród przedsiębiorstw, które zdecydowały się na leasingowanie lub kredytowanie właśnie takiego samochodu ciężarowego, znaczna większość odnosi sukcesy i z powodzeniem powiększa swój tabor o kolejne pozycje. Czy zawsze musimy stawiać tylko na nowy fabrycznie sprzęt? Uważamy, że nie. Warunkiem jednak jest to, aby były to pojazdy z pewnego źródła. A takim są właśnie samochody poleasingowe, które z powodzeniem możemy uznać za odpowiednie dla większości polskich przedsiębiorców.

Zamów kontakt