Home » Blog » Leasing samochodu ciężarowego – co warto wiedzieć?

Leasing samochodu ciężarowego – co warto wiedzieć?

2017-08-23 08:23

Leasing samochodu ciężarowego – co warto wiedzieć?

Leasing samochodu ciężarowego – co warto wiedzieć?

Leasing samochodu ciężarowego – co warto wiedzieć?

Zakup używanego samochodu ciężarowego wydaje się bardzo ciekawym rozwiązaniem dla firm, które chcą zminimalizować miesięczny koszt spłaty zobowiązań leasingowych czy też kredytowych. Tego typu rozwiązanie oscyluje od 40 do 60 procent wartości nowego auta. W przypadku samochodów ciężarowych wyróżniamy dwa rodzaje pojazdów poleasingowych. Pierwszy przypadek to samochody krajowe. Polska na tle Europy to niekwestionowany lider w transporcie samochodowym. Sprzedaż u lokalnych dealerów jest naprawdę spora i coraz więcej aut wychodzi z kontraktów leasingowych, trafiając na rynek wtórny.

 

Leasing samochodów to nadal opłacalna opcja

Jeszcze kilka lat temu znaczną większość rynku leasingu samochodów stanowiły auta sprowadzane do Polski z zagranicy i to niekoniecznie ze źródeł dających pewność pochodzenia. Dziś już ten podział nie jest tak wyraźny. To dobra sytuacja, ponieważ coraz łatwiej jest ustalać całkowitą historię serwisową i przeszłość w kontekście zdarzeń drogowych. Mając do dyspozycji polską sieć dealerską, możemy zawsze szczegółowo zapytać pracowników serwisu o wszystko to, co w przypadku samochodów z importu nie jest realne. Z tych możliwości korzystają nie tylko Klienci końcowi, ale również nasi dostawcy zajmujący się dalszą odsprzedażą. Łatwiej jest wyselekcjonować grupy sprzętu, które nie będą w dalszej eksploatacji powodować kłopotów z uwagi na niekompetentną obsługę serwisową.

 

Auta z importu to jednak nadal większość z oferowanych w leasingu samochodów ciężarowych. Wynika to z uwagi na fakt, iż przewoźnicy niemieccy, holenderscy czy francuscy w zasadzie w całości nabywają do swoich taborów tylko nowe pojazdy. Te po kontraktach leasingowych, jako używane, są eksportowane do Polski i nie trafiają już na swój rodzimy rynek jako samochody z drugiej ręki. Spowodowane jest to zamożnością firm z zachodniej części Unii Europejskiej, większą stabilizacją w biznesie transportowym wypracowaną przez wiele lat.

 

Leasing dla nowych firm na preferencyjnych warunkach? To możliwe!

W Polsce w ofertach samochodów poleasingowych widoczny jednak trend, w którym przewoźnicy częściej wybierają pojazdy maksymalnie trzy lub czteroletnie. Dla firm leasingowych to bardzo ważna grupa Klientów zapewniająca należyty zbyt. W związku z tym można znaleźć coraz ciekawsze oferty opierające się na procedurach zakupu takiego sprzętu w formie leasingu operacyjnego lub finansowego. Tani leasing samochody ciężarowych to również najlepsza propozycja dla stawiających pierwsze kroki w prowadzeniu własnego biznesu w branży transportowej. Nasi handlowcy bardzo często spotykają się także z Klientami, którzy dopiero myślą o otworzeniu działalności gospodarczej. Leasing dla nowej firmy to najlepsza opcja. Dysponujemy specjalnymi możliwościami, aby zapewnić finansowanie nawet ciągników siodłowych z naczepą w leasingu lub innego samochodu ciężarowego całkiem “świeżym” podmiotom. To prawda, że gdy mówimy o leasingu dla nowej spółki, czasami dosłownie jednodniowego biznesu, każdy przypadek jest indywidualny, a z uwagi na duże ryzyko kontraktu przedsiębiorstwa leasingowe robią to niechętnie. Jednak jest to wykonywalne dzięki zastosowaniu odpowiednich procedur i zabezpieczeń.

 

Leasing na samochód ciężarowy jest prostszy niż myślisz

Możliwości jest sporo, jednak podstawowa zasada to ostateczna cena zestawu pojazdów. Tutaj znów najlepsza opcja to wybór sprzętu spośród oferty leasingu samochodów. W takim przypadku ważne jest również to, aby w rozmowach z naszymi handlowcami dobrze określić to, w jakich warunkach będzie pracował sprzęt, który chcemy wyleasingować. Jasne postawienie sprawy zaoszczędzi znacznie czas i pozwoli prawidłowo dobrać ofertę leasingu samochodu ciężarowego. Tego typu sprzedaż trwa już wiele lat i choć ten rynek stale rośnie, dzięki wieloletniej współpracy zdążyliśmy już wyselekcjonować sporą grupę dostawców, którym możemy zaufać. To bardzo ważne zarówno dla leasingobiorcy, zaopatrującego, jak i leasingodawcy. Dzięki partnerskiemu podejściu korzyści czerpią wszystkie strony. Dostawca ma pewność, że dzięki takiej współpracy ma zapewniony zbyt, leasingodawca nie martwi się o jakość sprzętu, a to w efekcie pozwala łatwiej i taniej, bo bez zbędnych wycen, zawiłych procedur dokumentacyjnych oraz wysokich czynszów inicjalnych, pozyskać samochód przez końcowego leasingobiorcę.

 

Z całą pewnością rynek samochodów ciężarowych w leasingu jeszcze przez wiele lat będzie rozkwitał, a dzięki niemu wiele firm znajdzie auta dla siebie. Widzimy, że spośród przedsiębiorstw, które zdecydowały się na leasingowanie lub kredytowanie właśnie takiego samochodu ciężarowego, znaczna większość odnosi sukcesy i z powodzeniem powiększa swój tabor o kolejne pozycje. Czy zawsze musimy stawiać tylko na nowy fabrycznie sprzęt? Uważamy, że nie. Warunkiem jednak jest to, aby były to pojazdy z pewnego źródła. A takim są właśnie samochody poleasingowe, które z powodzeniem możemy uznać za odpowiednie dla większości polskich przedsiębiorców.

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych