Home » Blog » Leasing samochodów ze starszych roczników - wszystko co musisz widzieć

Leasing samochodów ze starszych roczników - wszystko co musisz widzieć

2018-10-08 13:22

Podpisując umowę leasingową na samochód otrzymujesz prawo do korzystania z niego w zamian za terminowe regulowanie rat. Przedmiotami umowy mogą być nie tylko nowe pojazdy, ale także używane auta ze starszych roczników.

samochod na drodze

Podpisując umowę leasingową na samochód otrzymujesz prawo do korzystania z niego w zamian za terminowe regulowanie rat. Przedmiotami umowy mogą być nie tylko nowe pojazdy, ale także używane auta ze starszych roczników. Te jednak muszą spełniać wiele warunków i już na początku wymagają dodatkowych kosztów. Zobacz, czego należy się spodziewać, leasingując używany pojazd.
 

Jaki jest maksymalny wiek samochodu używanego? 
 

Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że większość firm specjalizujących się w leasingu samochodów najchętniej finansowałby tylko nowe pojazdy. Podpisanie umowy leasingowej na auto używane jest możliwe, jednak suma okresu trwania umowy i wieku auta nie może przekroczyć 10 lat. Zatem jeśli interesuje nas leasing pojazdu, który ma 6 lat, to umowa może trwać maksymalnie 4 lata. Z uwagi na potrzeby rynku oferty są coraz bardziej rozbudowywane i dostosowywane pod klienta. Dzięki temu leasing używanych pojazdów jest dostępny na bardziej przyjaznych warunkach.
 

Dodatkowe koszty

 

Podstawową różnicą między leasingiem nowego pojazdu, a używanego jest początkowy wkład własny. W przypadku samochodu prosto z salonu wynosi on od 1% wartości, natomiast przy leasingu auta używanego waha się od 5 do nawet 30%. Wyższe jest także ubezpieczenie obowiązkowe OC oraz AC.

Zanim firma leasingowa zdecyduje się na finansowanie pojazdu używanego, musi wycenić jego wartość. Odbywa się to przy pomocy rzeczoznawcy, który bardzo pobieżnie sprawdza stan techniczny samochodu. Koszt takiej wyceny pokrywany jest z konta leasingobiorcy, jednak jeśli chcemy otrzymać szczegółową ekspertyzę na temat stanu technicznego naszego przyszłego pojazdu, to warto na własną rękę udać się do warsztatu. Rzeczoznawca nigdy nie skontroluje dokładnego stanu auta i nie wykryje ewentualnych ukrytych wad, które w przyszłości mogą nas narazić na dodatkowe straty, a koszty wszelkich napraw podczas trwania umowy leasingu pokrywa leasingobiorca.

W sytuacji, w której leasingowany samochód używany jest z odpowiedniej sieci sprzedawców  uznanych jako partnerzy autoryzowani, nie jest wymagana wycena rzeczoznawcy. Nasi handlowcy dysponują aktualna lista Autoryzowanych Partnerów i chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego dostawcy sprzętu.
 

Pochodzenie pojazdu

 

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, na który zwracają uwagę firmy leasingowe, jest źródło pochodzenia pojazdu. W momencie przejęcia i całego okresu finansowania to firma leasingowa staje się formalnym właścicielem auta. Dlatego większość z nich decyduje się na leasing samochodu używanego, tylko jeśli sprzedaje go sprawdzony dostawca, czyli uznawany za Autoryzowanego Partnera. Są też mniej rygorystyczne firmy, które dopuszczają zakup od komisów bądź importerów, a w niektórych przypadkach nawet od indywidualnych firm lub osób.

Jeszcze przed zakupem auta warto zwrócić uwagę na to, czy dostawca może wystawić pełną fakturę VAT. Taka opcja sprawi, że oferta leasingu operacyjnego będzie atrakcyjniejsza dla leasingobiorcy, a ten będzie w stanie odliczyć VAT i wpisać raty leasingowe w koszty swojej działalności. Jeśli otrzymamy fakturę VAT-marża również możemy ubiegać się o finansowanie, ale w takim wypadku jedynie finansowe, w którym w koszty leasingu wpisuje się odsetki oraz amortyzację pojazdu.
 

Leasing używanego samochodu ze starszego rocznika jest możliwy i jeśli nadarzy się taka okazja, to warto z niej skorzystać. Decydując się na taki przedmiot finansowania, mimo iż auto używane musi spełnić szereg wymogów, to oferta leasingowa nawet starszych pojazdów może okazać się korzystniejsza niż wzięcie kredytu. Warto też dodać, że mamy możliwość leasingowanie znacznie starszych pojazdów, nawet z roczników 2006, 2007. Taki leasing jest przydzielany na trochę innych warunkach.

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych