Home » Blog » Leasing pojazdów specjalnych – wszystko, co musisz widzieć

Leasing pojazdów specjalnych – wszystko, co musisz widzieć

2018-12-18 10:48

Zakup pojazdów specjalnych wiążę się niekiedy z bardzo wysokimi kosztami. Przeczytaj nasz wpis i poznaj najważniejsze informacje dotyczące leasingu pojazdów specjalnych.

KLF24 RANDOM IMAGE

Zakup pługów śnieżnych, piaskarek czy dźwigów samochodowych wiąże się z niezwykle wysokimi wydatkami, dlatego warto skorzystać z korzystniejszej alternatywy. Poznaj najważniejsze informacje związane z leasingiem pojazdów specjalnych.

Zalety leasingu specjalnego

Leasing pojazdów specjalnych, czyli takich, które zostały skonstruowane do wykonywania określonych zadań, nie wymaga zbyt dużego angażowania własnego kapitału. Minimalizuje to ryzyko obniżenia płynności finansowej firmy. Leasing samochodów specjalnych jest dobrym rozwiązaniem m.in. dla nowych przedsiębiorstw, które nie mogą liczyć na otrzymanie kredytu w banku. Kolejnym atutem opisywanej formy finansowania okazuje się także stosunkowo niska opłata początkowa. Ponadto w leasing można z powodzeniem wziąć zarówno nowe, jak i używane pojazdy specjalne. Co więcej, warunki finansowania uda się dostosować do indywidualnych potrzeb.

Procedury w leasingu pojazdu specjalnych

W ostatnich latach zainteresowanie leasingiem pojazdów specjalnych znacząco wzrosło. Sektor publiczny pozyskuje właśnie w ten sposób środki transportu, w tym piaskarki czy pojazdy do usuwania śmieci komunalnych. W sektorze prywatnym dominują z kolei bankowozy. Poprzez leasing nabywa się również samochody o wąskim zastosowaniu specjalistycznym np. do serwisowania linii elektrycznych. Pierwszym krokiem do podpisania umowy z leasingodawcą jest określenie jej przedmiotu. Następnie należy skontaktować się z naszym handlowcem i omówić przygotowanie kompletu wymaganych dokumentów.

Leasing pojazdów specjalnych – jak uprościć procedurę?

Liczbę i rodzaj dokumentów, jakie trzeba dostarczyć, jeśli planujemy zawrzeć umowę leasingową, określa potencjalny leasingodawca. Wiele firm proponuje też wygodniejsze procedury uproszczone – klient oświadcza wówczas jedynie, jaki uzyskuje przychód i dochód. Jeśli zadeklarowana wysokość dochodów nie pozwala na zaciągnięcie zobowiązania, istnieje możliwość wnioskowania w standardowej procedurze. Z uproszczonych formalności mają szansę skorzystać w zasadzie wszyscy.

Ogólne Warunki Umowy – warto je poznać

Każdy potencjalny leasingobiorca powinien zapoznać się dokładnie z treścią Ogólnych Warunków Umowy. Znajdują się w nich m.in. zapisy dotyczące opłat, spłaty, zasad wykupu czy kar umownych. Rzetelne przeanalizowanie OWU pozwala zwiększyć bezpieczeństwo w czasie trwania zobowiązania finansowego.

Przerobienie pojazdu specjalnego wymaga zgody leasingodawcy

W przypadku pojazdów specjalnych warto wiedzieć, że leasingobiorca, aby móc przerobić samochód na własne potrzeby, musi uzyskać zgodę firmy leasingowej. Jeżeli jej nie uzyska i dokona modyfikacji, musi liczyć się z konsekwencjami, zwykle określonymi w umowie.

Pozyskanie pojazdów specjalnych to ogromny wydatek, szczególnie gdy przedsiębiorstwo planuje zainwestować w kilka pojazdów tego typu. Gdy nie możemy wyłożyć kapitału na zakup potrzebnych samochodów, leasing okaże się wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem. Wprowadzenie do firm nowego sprzętu stanie się łatwiejsze i nie obciąży płynności finansowej, co jest szczególnie ważne w przypadku młodych przedsiębiorstw.

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych