Leasing naczepy chłodniczej – miesięczne koszty

Z czym wiąże się leasing naczepy chłodniczej? Co wchodzi w skład miesięsznych opłat? Wszystko co musisz wiedzieć znajdziesz w naszym wpisie.

Leasing staje się coraz popularniejszy. Rozwiązanie to jest korzystne ze względu na niskie obciążenie budżetu, dużą elastyczność, a dzięki nieuwzględnianiu przedmiotu leasingu w bilansie, przedsiębiorstwo może zadbać o efektywne budowanie swojego wizerunku. Leasing jest najczęściej wykorzystywany przez firmy, które do sprawnego funkcjonowania wymagają profesjonalnych i jednocześnie kosztownych maszyn czy pojazdów ciężkich takich jak naczepy chłodnicze. Atrakcyjne warunki i wiążące się ze świadczeniem zalety zachęcają również młodych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie biznesu. Jakie koszty są związane z leasingiem naczep chłodniczych?

Opłaty związane z leasingiem

Zdecydowanie się na leasing wiąże się z koniecznością regularnego spłacania rat, warto jednak wiedzieć, że oprócz tego niezbędne będzie uiszczanie również innych opłat. Finansowe spłaty leasingu wiążą się z:

  • wartością przedmiotu, którego dotyczy leasing netto,
  • wkładem własnym,
  • określoną ilością rat o ustalonej wysokości
  • wartością wykupu przedmiotu po ukończonej umowie leasingowej.

Wartość przedmiotu, którego dotyczy leasing, jest związana głównie z jego modelem, stanem, wyglądem, specyfikacją, historią jazdy. W przypadku naczepy chłodniczej wartość zależy również od wielkości, stopnia zagwarantowanego bezpieczeństwa czy eksploatacji. Osoba decydująca się na skorzystanie z leasingu musi zostać dokładnie poinformowana na temat aktualnego stanu przedmiotu, którego ma dotyczyć umowa. Wszelkie aspekty powinny również zostać uwzględnione na sporządzanym dokumencie, który powinien zostać zaakceptowany przez obie strony.

Warto również zauważyć, że ze względu na elastyczność, jaką daje przedsiębiorcy świadczenie leasingowe sprawia, że każdy zainteresowany może zdecydować się na konkretny rodzaj wykupu (na przykład z wysokim wykupem końcowym), a także ustalić indywidulanie dopasowane wysokości poszczególnych rat oraz terminy ich spłaty. Jest to istotna cecha leasingu, która w znaczny sposób odróżnia go od kredytów lub innych form zyskiwania środków.

Opłaty leasingowe dla młodych firm

Leasing jest często wykorzystywany zwłaszcza przez młodych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie firmy. Zazwyczaj początkowo niski kapitał uniemożliwia dokonanie zakupu kosztownych maszyn i pojazdów ciężkich takich jak naczepy chłodnicze. W tej sytuacji młodzi przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z leasingu. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż nie ma konieczności prowadzenia rozbudowanych procedur formalnych, a zdolność kredytowa także nie jest czynnikiem wpływającym na zawarcie umowy.

Zaletą skorzystania z leasingu przez młodych przedsiębiorców także jest niski wkład własny lub jego całkowity brak. W ten sposób w krótkim czasie zainteresowana osoba zyskuje niezbędny sprzęt, maszyny i pojazd, które umożliwiają mu dalsze prowadzenie i rozwijanie swojej działalności. 

Podjęcie decyzji o leasingu powinno być dobrze przemyślane. W wielu sytuacjach zdecydowanie się na skorzystanie z tego świadczenia jest wyjątkowo korzystne. Warto  mieć na uwadze koszty, jakie każdy musi ponieść decydując się na leasing. Oprócz rat miesięcznych konieczne jest wniesienie wkładu własnego, a także ewentualne wykupienie produktu po ukończonej umowie. Warto z wyprzedzeniem oszacować koszty, jakie będą wiązały się z leasingiem, w czym z pewnością pomoże kalkulator leasingowy.

 

 

Zamów kontakt