Home » Blog » Leasing naczepy chłodniczej - miesięczne koszty

Leasing naczepy chłodniczej - miesięczne koszty

2019-01-25 12:14

Z czym wiąże się leasing naczepy chłodniczej? Co wchodzi w skład miesięsznych opłat? Wszystko co musisz wiedzieć znajdziesz w naszym wpisie.

leasing naczepy chlodniczej

Leasing staje się coraz popularniejszy. Rozwiązanie to jest korzystne ze względu na niskie obciążenie budżetu, dużą elastyczność, a dzięki nieuwzględnianiu przedmiotu leasingu w bilansie, przedsiębiorstwo może zadbać o efektywne budowanie swojego wizerunku. Leasing jest najczęściej wykorzystywany przez firmy, które do sprawnego funkcjonowania wymagają profesjonalnych i jednocześnie kosztownych maszyn czy pojazdów ciężkich takich jak naczepy chłodnicze. Atrakcyjne warunki i wiążące się ze świadczeniem zalety zachęcają również młodych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie biznesu. Jakie koszty są związane z leasingiem naczep chłodniczych?

Opłaty związane z leasingiem

Zdecydowanie się na leasing wiąże się z koniecznością regularnego spłacania rat, warto jednak wiedzieć, że oprócz tego niezbędne będzie uiszczanie również innych opłat. Finansowe spłaty leasingu wiążą się z:

  • wartością przedmiotu, którego dotyczy leasing netto,
  • wkładem własnym,
  • określoną ilością rat o ustalonej wysokości
  • wartością wykupu przedmiotu po ukończonej umowie leasingowej.

Wartość przedmiotu, którego dotyczy leasing, jest związana głównie z jego modelem, stanem, wyglądem, specyfikacją, historią jazdy. W przypadku naczepy chłodniczej wartość zależy również od wielkości, stopnia zagwarantowanego bezpieczeństwa czy eksploatacji. Osoba decydująca się na skorzystanie z leasingu musi zostać dokładnie poinformowana na temat aktualnego stanu przedmiotu, którego ma dotyczyć umowa. Wszelkie aspekty powinny również zostać uwzględnione na sporządzanym dokumencie, który powinien zostać zaakceptowany przez obie strony.

Warto również zauważyć, że ze względu na elastyczność, jaką daje przedsiębiorcy świadczenie leasingowe sprawia, że każdy zainteresowany może zdecydować się na konkretny rodzaj wykupu (na przykład z wysokim wykupem końcowym), a także ustalić indywidulanie dopasowane wysokości poszczególnych rat oraz terminy ich spłaty. Jest to istotna cecha leasingu, która w znaczny sposób odróżnia go od kredytów lub innych form zyskiwania środków.

Opłaty leasingowe dla młodych firm

Leasing jest często wykorzystywany zwłaszcza przez młodych przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie firmy. Zazwyczaj początkowo niski kapitał uniemożliwia dokonanie zakupu kosztownych maszyn i pojazdów ciężkich takich jak naczepy chłodnicze. W tej sytuacji młodzi przedsiębiorcy decydują się na skorzystanie z leasingu. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż nie ma konieczności prowadzenia rozbudowanych procedur formalnych, a zdolność kredytowa także nie jest czynnikiem wpływającym na zawarcie umowy.

Zaletą skorzystania z leasingu przez młodych przedsiębiorców także jest niski wkład własny lub jego całkowity brak. W ten sposób w krótkim czasie zainteresowana osoba zyskuje niezbędny sprzęt, maszyny i pojazd, które umożliwiają mu dalsze prowadzenie i rozwijanie swojej działalności. 

Podjęcie decyzji o leasingu powinno być dobrze przemyślane. W wielu sytuacjach zdecydowanie się na skorzystanie z tego świadczenia jest wyjątkowo korzystne. Warto  mieć na uwadze koszty, jakie każdy musi ponieść decydując się na leasing. Oprócz rat miesięcznych konieczne jest wniesienie wkładu własnego, a także ewentualne wykupienie produktu po ukończonej umowie. Warto z wyprzedzeniem oszacować koszty, jakie będą wiązały się z leasingiem, w czym z pewnością pomoże kalkulator leasingowy.

 

 

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych