Leasing na kilometry – komu opłaca się najbardziej

Im mniej kilometrów miesięcznie przejedziesz, tym mniejsza będzie rata leasingowa. Sprawdź komu najbardziej opłaca się tak zwany leasing na kilometry. 

Im mniej kilometrów miesięcznie przejedziesz, tym mniejsza będzie rata leasingowa. Przekroczenie szacowanego comiesięcznego przebiegu sprawi, że szybciej spłacisz finansowane auto, a kwota wykupu pojazdu zmniejszy się do minimum – takie są założenia leasingu na kilometry. Taka propozycja z pewnością przyciągnie uwagę klientów, ale komu najbardziej się opłaca?
 

Czym jest leasing na kilometry?
 

Leasing na kilometry to nic innego jak dopasowanie wysokości rat finansowania pod kątem przebiegu pojazdu. Przed przystąpieniem do podpisania umowy leasingu operacyjnego na kilometry kierowca oszacowuje zakładany miesięczny przebieg finansowanego pojazdu. Taka forma leasingu zakłada, że kierowca z nawiązką wypełniający podaną liczbę kilometrów płaci wyższą comiesięczną ratę leasingu, jednak szybciej spłaca całość zadłużenia i zmniejsza kwotę wykupu pojazdu po zakończeniu trwania umowy. Jeśli jednak kierowca nie wypełni zadeklarowanego wcześniej przebiegu, to rata maleje, a wartość auta w przypadku chęci jego wykupu stopniowo wzrasta.

Obecnie leasing operacyjny na kilometry swoim programem obejmuje samochody osobowe, ciężarowe i ciągniki siodłowe. Dla pojazdów osobowych maksymalna cena auta nie może przekroczyć 150 000 zł netto, a leasing jest oferowany w złotówkach oraz euro. Pakiet kilometrowy jest dostępny zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla klientów indywidualnych.

Happy Miles, czyli wszystko pod kontrolą
 

Aktywność kierowcy kontrolowana jest poprzez nadajnik GPS, który montowany jest do każdego auta przystępującego do programu leasingu na kilometry. W ramach pakietu kierowca otrzymuję usługę umożliwiającą kontrolowanie z poziomu telefonu lub komputera następujących parametrów:

  • aktualny przebieg pojazdu
  • stan paliwa i dane na temat spalania oraz prędkości
  • stan naładowania akumulatora
  • aktualne położenie auta, kierunek poruszania się pojazdu
  • historia przebytych tras

GPS automatycznie zbiera dane na temat aktualnego przebiegu pojazdu, na podstawie których przygotowane są comiesięczne raporty rozliczające leasing kilometrowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu leasingobiorca nie musi się martwić składaniem raportów do firmy udzielającej finansowania. Usługa Happy Miles jest dodatkowo płatna, a jej koszt różni się w zależności od wybranego wariantu. W leasingu na kilometry wykupienie lokalizatora i usługi Happy Miles jest obowiązkowe.
 

Dla kogo leasing na kilometry jest dobrym rozwiązaniem?
 

Jak sama definicja nazwy wskazuje, taka forma finansowania to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy dużo podróżują. Leasing na kilometry może przynieść wiele korzyści firmom transportowym, gdzie zwiększona liczba kursów idzie w parze z większym zarobkiem, a to sprawia, że konieczność płacenia wyższej comiesięcznej raty nie przyprawia o zawrót głowy. Program Happy Miles znajduje swoje zastosowanie w przypadku firm posiadających floty samochodów, które dzięki nadajnikowi GPS mogą z łatwością kontrolować przebiegi, trasy czy spalanie.

Ruchoma rata leasingu nie jest nowością w świecie finansowania pojazdów. Już wcześniej leasingodawcy oferowali harmonogram spłat uzależniony od sezonowości zawodu, jednak po raz pierwszy możliwość zmiennej regulacji zadłużenia otrzymują kierowcy. Leasing na kilometry to oferta, która powinna zadowolić każdego użytkownika pojazdu. Z jednej strony, premiuje aktywnych kierowców, natomiast z drugiej nieznacznie obciąża portfel osób podróżujących zdecydowanie mniej.
 

Zamów kontakt