Home » Blog » Leasing na kilometry - komu opłaca się najbardziej

Leasing na kilometry - komu opłaca się najbardziej

2018-11-23 15:17

Im mniej kilometrów miesięcznie przejedziesz, tym mniejsza będzie rata leasingowa. Sprawdź komu najbardziej opłaca się tak zwany leasing na kilometry. 

KLF24 RANDOM IMAGE

Im mniej kilometrów miesięcznie przejedziesz, tym mniejsza będzie rata leasingowa. Przekroczenie szacowanego comiesięcznego przebiegu sprawi, że szybciej spłacisz finansowane auto, a kwota wykupu pojazdu zmniejszy się do minimum – takie są założenia leasingu na kilometry. Taka propozycja z pewnością przyciągnie uwagę klientów, ale komu najbardziej się opłaca?
 

Czym jest leasing na kilometry?
 

Leasing na kilometry to nic innego jak dopasowanie wysokości rat finansowania pod kątem przebiegu pojazdu. Przed przystąpieniem do podpisania umowy leasingu operacyjnego na kilometry kierowca oszacowuje zakładany miesięczny przebieg finansowanego pojazdu. Taka forma leasingu zakłada, że kierowca z nawiązką wypełniający podaną liczbę kilometrów płaci wyższą comiesięczną ratę leasingu, jednak szybciej spłaca całość zadłużenia i zmniejsza kwotę wykupu pojazdu po zakończeniu trwania umowy. Jeśli jednak kierowca nie wypełni zadeklarowanego wcześniej przebiegu, to rata maleje, a wartość auta w przypadku chęci jego wykupu stopniowo wzrasta.

Obecnie leasing operacyjny na kilometry swoim programem obejmuje samochody osobowe, ciężarowe i ciągniki siodłowe. Dla pojazdów osobowych maksymalna cena auta nie może przekroczyć 150 000 zł netto, a leasing jest oferowany w złotówkach oraz euro. Pakiet kilometrowy jest dostępny zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla klientów indywidualnych.

Happy Miles, czyli wszystko pod kontrolą
 

Aktywność kierowcy kontrolowana jest poprzez nadajnik GPS, który montowany jest do każdego auta przystępującego do programu leasingu na kilometry. W ramach pakietu kierowca otrzymuję usługę umożliwiającą kontrolowanie z poziomu telefonu lub komputera następujących parametrów:

  • aktualny przebieg pojazdu
  • stan paliwa i dane na temat spalania oraz prędkości
  • stan naładowania akumulatora
  • aktualne położenie auta, kierunek poruszania się pojazdu
  • historia przebytych tras

GPS automatycznie zbiera dane na temat aktualnego przebiegu pojazdu, na podstawie których przygotowane są comiesięczne raporty rozliczające leasing kilometrowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu leasingobiorca nie musi się martwić składaniem raportów do firmy udzielającej finansowania. Usługa Happy Miles jest dodatkowo płatna, a jej koszt różni się w zależności od wybranego wariantu. W leasingu na kilometry wykupienie lokalizatora i usługi Happy Miles jest obowiązkowe.
 

Dla kogo leasing na kilometry jest dobrym rozwiązaniem?
 

Jak sama definicja nazwy wskazuje, taka forma finansowania to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy dużo podróżują. Leasing na kilometry może przynieść wiele korzyści firmom transportowym, gdzie zwiększona liczba kursów idzie w parze z większym zarobkiem, a to sprawia, że konieczność płacenia wyższej comiesięcznej raty nie przyprawia o zawrót głowy. Program Happy Miles znajduje swoje zastosowanie w przypadku firm posiadających floty samochodów, które dzięki nadajnikowi GPS mogą z łatwością kontrolować przebiegi, trasy czy spalanie.

Ruchoma rata leasingu nie jest nowością w świecie finansowania pojazdów. Już wcześniej leasingodawcy oferowali harmonogram spłat uzależniony od sezonowości zawodu, jednak po raz pierwszy możliwość zmiennej regulacji zadłużenia otrzymują kierowcy. Leasing na kilometry to oferta, która powinna zadowolić każdego użytkownika pojazdu. Z jednej strony, premiuje aktywnych kierowców, natomiast z drugiej nieznacznie obciąża portfel osób podróżujących zdecydowanie mniej.
 

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych