Home » Blog » Leasing maszyn i urządzeń

Leasing maszyn i urządzeń

2016-11-04 16:10

Firma to nie tylko ludzie. To także maszyny, bez których trudno byłoby wykonać wiele prac.

KLF24 - Leasing na maszyny i urządzenia

Firma to nie tylko ludzie. To także maszyny, bez których trudno byłoby wykonać wiele prac. Potrzebujesz nowych urządzeń do firmy, jednak brakuje Ci środków na ich zakup? Skorzystaj z oferty leasing na maszyny i urządzenia i rozwijaj swój biznes.

LEASING NA MASZYNY I URZĄDZENIA

Leasing daje możliwość sfinansowania nie tylko samochodów. W ramach leasingu skorzystać można z możliwości wzięcia w leasing maszyn i urządzeń, dzięki którym firma będzie się rozwijać a jej budżet nie zostanie mocno zachwiany, tak jak ma to miejsce przy zakupie urządzeń z własnych środków.

W leasing wziąć można zarówno nowe, jak i używane maszyny i urządzenia, w tym między innymi:

 • maszyny i urządzenia ogólnego zastosowania,

 • sprzęt biurowy,

 • urządzenia IT.

LEASING NA MASZYNY I URZĄDZENIA – KORZYŚCI

Leasing na urządzenia i maszyny niesie za sobą wiele korzyści. Oto niektóre z nich:

 • wstępna opłata leasingowa oraz miesięczne raty leasingowe wchodzą w skład kosztów uzyskania przychodów,

 • formalności związane z leasingiem nie wymuszają na leasingobiorcy wypełniania wielu dokumentów, samo jego przyznanie odbywa się szybko,

 • przejrzyste zasady kalkulowania kosztów,

 • uproszona ewidencja księgowa,

 • niskie koszty usług i zakupów typu ubezpieczenia, konserwacja środków trwałych, za sprawą wynegocjowanych przez firmy leasingowe rabatów grupowych.

LEASING NA MASZYNY I URZĄDZENIA – JAKI WYBRAĆ: OPERACYJNY CZY FINANSOWY?

Decydując się na leasing na urządzenia i maszyny Leasingobiorca ma do wyboru dwa rodzaje leasingu: leasing operacyjny lub leasing finansowy. Czym charakteryzuje się każdy z nich?

Leasing operacyjny – najważniejsze cechy:

 • comiesięczna, pełna rata leasingowa oraz rata odsetkowa i kapitałowa zaliczane są do kosztów uzyskania przychodu,

 • na czas trwania umowy leasingowej przedmiot leasingu stanowi własność leasingodawcy,

 • po zakończeniu umowy leasingowej leasingobiorca może wykupić przedmiot leasingu za kwotę ustaloną w umowie leasingowej lub nie skorzystać z tej możliwości,

 • podatek VAT od przedmiotu leasingu jest rozłożony w czasie, jest płacony w ratach razem z ratą leasingową.

Leasing finansowy – najważniejsze cechy:

 • kosztami uzyskania przychodu może być rata odsetkowa,

 • w czasie trwania umowy leasingowej przedmiot leasingu stanowi własność leasingodawcy stanowiąc majątek firmy leasingowej, która za przedmiot leasingu dokonuje odpisów amortyzacyjnych,

 • wraz z wpłatą ostatniej raty leasingowej leasingowany przedmiot przechodzi na własność leasingobiorcy,

 • wraz z przekazaniem przedmiotu leasingu leasingobiorca płaci podatek VAT.

Jesteś zainteresowany leasingiem na maszyny lub urządzenia? Skontaktuj się z naszym Doradcą leasingowym KLF24. Skorzystaj z naszego doświadczenia.

Tagi

Finanse (1)
Leasing (1)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych