Home » Blog » Leasing - fakty i mity, które musisz znać

Leasing - fakty i mity, które musisz znać

2019-03-25 11:40

Leasing to forma finansowania wybierana coraz częściej przez wieloletnie firmy, jak i nowo powstałe start-upy. Sprawdź najważniejsze fakty i mity, które musisz znać przed podjęciem decyzji o leasingu. 

KLF24 RANDOM IMAGE

Coraz więcej firm, także nowo założonych przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z możliwości leasingu. Leasing jako forma finansowania posiada wiele zalet, które mimo wszystko przez Polaków często nie są dostrzegane. W przeciągu lat narosło wiele mitów na temat tego, czym jest ten sposób uzyskiwania środków. Jakie są fakty i mity na temat leasingu?

BIK i KRD nie są sprawdzane – MIT

Leasing, niezależnie od tego, czy przez osoby prywatny, czy przedsiębiorców, można uzyskać znacznie łatwiej niż kredyt. Jest to związane z faktem, że firma leasingowa pozostaje właścicielem przedmiotu umowy, do czasu spłaty. Wiele osób uważa, że w związku z tym wpisy KRD czy BIK nie są sprawdzane podczas udzielania i podpisywania umowy leasingowej. W rzeczywistości w większości przypadków zapisy są jednak kontrolowane, a gdy przedsiębiorca posiada złą historię, konieczne okazuje się uwiarygodnienie swojej osoby, zapłacenie wyższego wkładu własnego lub uzyskanie poręczenia innej firmy. Istnieją jednak przedsiębiorstwa umożliwiające leasingowania bez sprawdzania zapisów w KRD czy BIK-u, są one jednak mniejszością.

Leasing nie ma wpływu na naszą zdolność kredytową - FAKT

Leasing nie jest uznawany za kredyt mimo tego, że zobowiązuje nas on do comiesięcznego spłacania konkretnych kwot na rzecz leasingodawcy. Leasing to dobre rozwiązanie, kiedy chcemy budować pozytywną historię kredytową lub pozostawić ją w obecnym stanie. Wiele osób to właśnie przez ten aspekt uznaje leasing za lepsze rozwiązanie w porównaniu z tradycyjnym kredytem z banku, który często jest trudny do uzyskania.

Umowę leasingową można negocjować - FAKT

Jedną z ogromnych zalet leasingu jest to, że każda osoba zainteresowana taką formą finansowania, może negocjować z leasingodawcą warunki dotyczące umowy. Duże znaczenie w takiej sytuacji ma historia współpracy z firmą leasingową, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw, które korzystały już z usług. Bardzo często możliwe jest ustalenie nieregularnych wysokości miesięcznych opłat. Leasing jest rodzajem porozumienia handlowego, dlatego z powodzeniem można ustalać warunki tak, aby były one jak najkorzystniejsze dla obydwu stron.

Leasing jest doskonałym sposobem, aby uzyskać niezbędne dla nas sprzęty, samochody czy pojazdy bez konieczności natychmiastowego wykładania wszystkich oszczędności. W firmach sprzyja to zachowaniu płynności finansowej, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Warto stale edukować się na temat leasingu tak, aby być poinformowany na temat zmian prawnych, jakie zachodzą w obrębie tego sposobu finansowania. Czytanie artykułów czy przepisów prawnych sprawi, że szybko wyłapiemy wszystkie mity, o których usłyszymy.

 

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych