Leasing dla nowych firm – to da się zrobić!

Leasing stał się w ostatnich latach bardzo popularną formą finansowania zakupu pojazdów, w większości przypadków korzystniejszą niż kredyt czy długoterminowy wynajem auta. Wątpliwości pojawiają się jednak u nowych przedsiębiorców, którzy dopiero co rozpoczęli działalność gospodarczą: Czy można wziąć pojazd w leasing nie mając historii przychodów? Czy warunki są gorsze niż u dłużej funkcjonujących firm? Jak to zrobić i gdzie się udać? Poniżej odpowiedzi, które rozwieją wszelkie wątpliwości.

Start Up Leasing

Nowa firma, czyli start up, to według przedsiębiorców dopiero co rozpoczęta działalność gospodarcza. Firmy leasingowe postrzegają to trochę inaczej, bo jako nową firmę traktują tę, która działa krócej niż 3 miesiące, a w niektórych indywidualnych przypadkach nawet do 6 miesięcy obecności na rynku. Uzyskanie kredytu dla firm istniejących mniej niż 3 miesiące jest bardzo trudne, a dodatkowo czasochłonne i nie zawsze wiąże się z otrzymaniem wystarczającej kwoty pieniędzy. Alternatywę w tym wypadku stanowi leasing, który nie tylko jest dostępny również dla nowych przedsiębiorców, ale też szybki i korzystniejszy. Oferta typu Start Up Leasing to idealne rozwiązanie.

Sposób na odciążenie budżetu

Rozpoczęcie działalności gospodarczej w każdym wypadku wiąże się z dużym obciążeniem finansowym właściciela. Zakup maszyn, wyposażenia, towaru – wszystko to ogromne wydatki i mimo przygotowania finansowego, nie zawsze udaje się rozdysponować pieniądze na każdy z potrzebnych elementów. W związku z tym, zakup pojazdu schodzi na dalszy plan. Jednak nie ma co czekać, ponieważ leasing pozwoli na sfinansowanie samochodu do firmy już nawet na początku działalności gospodarczej. W ofertach leasingu dla nowych firm jest jednak wiele aspektów, których opisanie może przysporzyć trudności przedsiębiorcom. Wówczas polecamy kontakt z ekspertami KLF24, którzy chętnie doradzą, dopilnują najlepszych warunków umowy i przeprowadzą przez cały proces leasingu.

Czy nowa firma ma gorsze warunki leasingu?

O to najczęściej martwią się nowi przedsiębiorcy. Z racji, że ich zdolność leasingowa jest niepewna, boją się dużych kosztów, nieprzystępnych warunków oraz przede wszystkim braku możliwości zawarcia umowy. U nas oferta leasingowa dla nowych firm prawie nie różni się od tej dla innych przedsiębiorców. Różnice mogą pojawić się przy wysokości pierwszych wpłat i wykupach pojazdu. Minimalny poziom pierwszych wpłat jest na wysokości 1-30%, lecz zwykle oscyluje między 10 a 30%. Nasza firma za zadanie stawia sobie wynegocjowanie jak najlepszych warunków leasingu dla nowych firm, co również oznacza jak najmniejszą pierwszą wpłatę. Zwykle udaje się nam ustalić wkład własny pomiędzy 5 a 15%, co nierzadko jest najlepszą z ofert.

Podsumowując, leasing dla nowych firm jest możliwy i równie korzystny jak w przypadku długo istniejących przedsiębiorstw. Zwracając się do naszych doradców, uzyskasz wszelkie potrzebne informacje i wskazówki, a wynegocjowana oferta zostanie dobrana do indywidualnych potrzeb i z pewnością będzie korzystną opcją zakupu pojazdu.

 

Zamów kontakt