Leasing dla nowej firmy – czy się opłaca

Leasing dla nowej firmy może być dobrym pomysłem na sfinansowanie wszystkich potrzebnych do rozpoczęcia działania firmy pojazdów. Dowiedz się, czy taka forma finansowania jest możliwa i korzystna dla przedsiębiorstw dopiero zaczynających. 

Leasing dla nowych firm jest świetnym sposobem na pozyskanie środków trwałych potrzebnych do rozpoczęcia działalności. Nie wymaga angażowania dużego kapitału i pozwala na uniknięcie zbędnego ryzyka przy inwestycji. Czy leasing dla nowej firmy jest korzystny?

Jak wziąć pojazd w leasing?

Niektóre firmy udzielające finansowania młodym przedsiębiorcom rezygnują z wymogu przedstawiania dokumentów finansowych. Oczekują wówczas wyłącznie złożenia oświadczenia. Ważne pozostaje jednak przedłożenie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej i KRS (w zależności od rodzaju działalności), potwierdzenie nadania REGON oraz dowód osobisty właściciela, współwłaścicieli lub osób upoważnionych do zawarcia umowy. Niezbędne okazuje się także wypełnienie wniosku leasingowego. Po dopełnieniu tych formalności leasingodawca wydaje decyzję. W przypadku pozytywnej weryfikacji, dochodzi do podpisania umowy. Taki dokument zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu leasingu i zasad spłaty zobowiązania.

 

Leasing dla nowej firmy – czy warto?

Leasing dla nowej firmy to rozwiązanie posiadające wiele zalet. Najważniejszą z nich jest łatwa dostępność. Na finansowanie mogą bowiem liczyć nawet te przedsiębiorstwa, które dopiero zaczynają swoją działalność. Kolejnym atutem leasingu okazuje się minimum formalności do dopełnienia. Można zaoszczędzić dzięki temu sporo czasu.  Warto starać się o finansowanie już z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy. W większości kwestii oferta leasingu dla nowych firm jest podobna do rozwiązań proponowanych przedsiębiorcom o dłuższym stażu na rynku. Różnice polegają przede wszystkim na wysokościach opłaty początkowej oraz wykupu w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe nawet od 1%, choć standardowo wahają się od 5 do 15%. Nie obciążą więc firmowego budżetu i pozwolą przeznaczyć środki na inne inwestycje służące rozwojowi przedsiębiorstwa.

 

Jakie jeszcze korzyści wiążą się z leasingiem dla nowych firm?

Leasing w żaden sposób nie wpływa na zmniejszenie zdolności kredytowej, co stanowi o jego przewadze nad pożyczkami i kredytami bankowymi. Przedsiębiorstwo nie musi więc zmagać się z podobną przeszkodą w swoich planach inwestycyjnych. Kolejną korzyścią leasingu dla młodych firm okazuje się fakt, że takie finansowanie kosztuje po prostu mniej niż inne formy pozyskiwania środków, dlatego bardzie opłaca się przedsiębiorcom. Miesięczne opłaty nie są wygórowane, a jeśli zdecydujesz się na leasing z niską wartością końcową możesz liczyć na to, że wykup pojazdu na własność nie będzie stanowił dla firmy zbyt dużego obciążenia.

Pamiętaj, że wysokość miesięcznych rat zależy od możliwości finansowych firmy i charakteru jej działalności – np. sezonowości. Nie istnieje więc ryzyko, że przedsiębiorstwo będzie obciążone ponad miarę i napotka trudności z utrzymaniem się na rynku. Ponadto leasing dla nowych firm wiąże się często z atrakcyjnymi propozycjami ubezpieczeń. Przedsiębiorca nie musi zatem samodzielnie poszukiwać optymalnych rozwiązań.

Leasing dla nowych firm to dobre rozwiązanie pozwalające zmniejszyć wydatki. W przypadku rozwijających się przedsiębiorstw, które działają na rynku od niedawna, ma to ogromne znaczenie. Warto zatem zdecydować się na ten sposób finansowania i nie martwić się o firmowy budżet.

Zamów kontakt