Home » Blog » Leasing dla nowej firmy – czy się opłaca

Leasing dla nowej firmy – czy się opłaca

2019-03-13 10:22

Leasing dla nowej firmy może być dobrym pomysłem na sfinansowanie wszystkich potrzebnych do rozpoczęcia działania firmy pojazdów. Dowiedz się, czy taka forma finansowania jest możliwa i korzystna dla przedsiębiorstw dopiero zaczynających. 

KLF24 RANDOM IMAGE

Leasing dla nowych firm jest świetnym sposobem na pozyskanie środków trwałych potrzebnych do rozpoczęcia działalności. Nie wymaga angażowania dużego kapitału i pozwala na uniknięcie zbędnego ryzyka przy inwestycji. Czy leasing dla nowej firmy jest korzystny?

Jak wziąć pojazd w leasing?

Niektóre firmy udzielające finansowania młodym przedsiębiorcom rezygnują z wymogu przedstawiania dokumentów finansowych. Oczekują wówczas wyłącznie złożenia oświadczenia. Ważne pozostaje jednak przedłożenie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej i KRS (w zależności od rodzaju działalności), potwierdzenie nadania REGON oraz dowód osobisty właściciela, współwłaścicieli lub osób upoważnionych do zawarcia umowy. Niezbędne okazuje się także wypełnienie wniosku leasingowego. Po dopełnieniu tych formalności leasingodawca wydaje decyzję. W przypadku pozytywnej weryfikacji, dochodzi do podpisania umowy. Taki dokument zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu leasingu i zasad spłaty zobowiązania.

 

Leasing dla nowej firmy – czy warto?

Leasing dla nowej firmy to rozwiązanie posiadające wiele zalet. Najważniejszą z nich jest łatwa dostępność. Na finansowanie mogą bowiem liczyć nawet te przedsiębiorstwa, które dopiero zaczynają swoją działalność. Kolejnym atutem leasingu okazuje się minimum formalności do dopełnienia. Można zaoszczędzić dzięki temu sporo czasu.  Warto starać się o finansowanie już z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy. W większości kwestii oferta leasingu dla nowych firm jest podobna do rozwiązań proponowanych przedsiębiorcom o dłuższym stażu na rynku. Różnice polegają przede wszystkim na wysokościach opłaty początkowej oraz wykupu w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe nawet od 1%, choć standardowo wahają się od 5 do 15%. Nie obciążą więc firmowego budżetu i pozwolą przeznaczyć środki na inne inwestycje służące rozwojowi przedsiębiorstwa.

 

Jakie jeszcze korzyści wiążą się z leasingiem dla nowych firm?

Leasing w żaden sposób nie wpływa na zmniejszenie zdolności kredytowej, co stanowi o jego przewadze nad pożyczkami i kredytami bankowymi. Przedsiębiorstwo nie musi więc zmagać się z podobną przeszkodą w swoich planach inwestycyjnych. Kolejną korzyścią leasingu dla młodych firm okazuje się fakt, że takie finansowanie kosztuje po prostu mniej niż inne formy pozyskiwania środków, dlatego bardzie opłaca się przedsiębiorcom. Miesięczne opłaty nie są wygórowane, a jeśli zdecydujesz się na leasing z niską wartością końcową możesz liczyć na to, że wykup pojazdu na własność nie będzie stanowił dla firmy zbyt dużego obciążenia.

Pamiętaj, że wysokość miesięcznych rat zależy od możliwości finansowych firmy i charakteru jej działalności – np. sezonowości. Nie istnieje więc ryzyko, że przedsiębiorstwo będzie obciążone ponad miarę i napotka trudności z utrzymaniem się na rynku. Ponadto leasing dla nowych firm wiąże się często z atrakcyjnymi propozycjami ubezpieczeń. Przedsiębiorca nie musi zatem samodzielnie poszukiwać optymalnych rozwiązań.

Leasing dla nowych firm to dobre rozwiązanie pozwalające zmniejszyć wydatki. W przypadku rozwijających się przedsiębiorstw, które działają na rynku od niedawna, ma to ogromne znaczenie. Warto zatem zdecydować się na ten sposób finansowania i nie martwić się o firmowy budżet.

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych