Home » Blog » Koparko-ładowarka – niezbędny sprzęt na każdej budowie

Koparko-ładowarka – niezbędny sprzęt na każdej budowie

2019-07-09 15:15

Koparko-ładowarka to chyba najpopularniejszy, a równocześnie najbardziej uniwersalny ze sprzętów wykorzystywanych na budowie. Ma szerokie zastosowanie i można wyposażyć ją w szereg różnych łyżek. Służy przede wszystkim do wyrównywania terenu pod budowę. Wykorzystuje się ją też do udrożniania cieków wodnych czy odśnieżania. Poznaj koparko-ładowarkę i sprawdź, jakie możliwości Ci daje!

KLF24 RANDOM IMAGE

Koparko-ładowarka – co to takiego?

Koparko-ładowarka to maszyna wykorzystywana do robót ziemnych. Jak sama nazwa wskazuje, spełnia ona dwie funkcje: może być zarówno koparką, jak i ładowarką. Właśnie dzięki tej uniwersalności stała się właściwie narzędziem podstawowym, bez którego żadna budowa nie może się obyć. Koparko-ładowarka może być zaprojektowana na podłożu kołowym lub gąsienicowym, a jej konstrukcja opiera się na budzie traktora.

Maszyna składa się z trzech głównych elementów, czyli:

 • układu roboczego – w tym przypadku koparkowego i ładowarkowego;
 • podwozia – ramy spoczywającej na dwóch mostach napędowych;
 • nadwozia – kabiny operatora, zamontowanej do ramy, zbiorników oleju i paliwa, błotników, silnika, podestów roboczych.

Dlaczego koparko-ładowarka jest tak uniwersalna?

Koparko-ładowarka jest maszyną wielofunkcyjną, a możliwości jej wykorzystania zależą od osprzętu, który do niej zamontujemy. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jej rola kończy się na kopaniu oraz ładowaniu ziemi lub innych przedmiotów na przyczepy. Tymczasem okazuje się, że maszynę wykorzystuje się choćby do odśnieżania ulic czy zamiatania. Bezproblemową wymianę osprzętu wykonasz dzięki hydraulicznemu szybkozłączu ładowarkowemu oraz szybkozłączu koparkowemu.

Koparko-ładowarkę możesz wyposażyć w:

 • widły paletowe;
 • odśnieżarkę wirnikową;
 • frezarkę do asfaltu;
 • łyżkę do skarpowania;
 • zamiatarkę;
 • pług do śniegu;
 • widły paletowe do prac magazynowych i transportu;
 • łyżkę wielofunkcyjną z widłami lub ostrzami.

Więcej o koparko-ładowarkach u innych podobnych maszynach zajdziesz również na maszyno.pl/blog.

Kto może zostać operatorem koparko-ładowarki?

Zastanawiasz się, jak zostać operatorem koparko-ładowarki? Choć praca ta wymaga precyzji i dobrej znajomości sprzętu, nie musisz kończyć specjalnych szkół, by wykonywać tę pracę. Aby móc zostać operatorem, należy przede wszystkim ukończyć 18 lat oraz posiadać aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora danej specjalności. Oprócz tego konieczne jest ukończenie szkolenia, które obejmuje teorię i zajęcia praktyczne. Całość trwa około 140 godzin. Z tak uzyskanymi uprawnieniami możesz rozpocząć poszukiwanie pracy w charakterze operatora koparko-ładowarki.

Jak pozyskać koparko-ładowarkę do swojej firmy?

Koparko-ładowarka, z powodu swojej wielofunkcyjności, nie jest maszyną tanią, dlatego na zakup nowego sprzętu mogą sobie pozwolić najczęściej duże przedsiębiorstwa o stabilnej sytuacji finansowej. W przypadku niewielkich zakładów pracy warto pomyśleć o maszynie używanej. Zazwyczaj będzie ona znacznie tańsza od nowego odpowiednika. Bardzo dobrym rozwiązaniem na pewno okaże się leasing, zarówno w przypadku nowej, jak i używanej koparko-ładowarki. W ostateczności koparko-ładowarkę można wypożyczyć od firmy, zajmującej się takimi usługami – na polskim rynku z pewnością znajdziesz ich kilka. Natomiast leasing będzie się najtańszą i najskuteczniejszą metodą pozyskania takiego sprzętu.

Podsumowując, koparko-ładowarka to maszyna uniwersalna, która sprawdzi się do wielu prac budowlanych. Można wykorzystać ją także w charakterze pługa lub odśnieżarki wirnikowej. Zakup takiego sprzętu nie jest tani, jednak koparko-ładowarka okazuje się na tyle przydatna, że warto dłużej zastanowić się nad tym pomysłem. 

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych