Kalkulator leasingowy – jak go używać

Zastanawiasz się nad opcją leasingu? Jeśli chcesz poznać przybliżone miesięczne opłaty za leasing, skorzystaj z naszego kalkulatora i sprawdź jak z niego skorzystać oraz jak działa.

Zastanawiasz się nad leasingiem pojazdów i chcesz poznać przybliżoną wartość miesięcznej raty zobowiązania? Skorzystaj z kalkulatora leasingu. Jak używać tego narzędzia? Poznaj kilka praktycznych wskazówek.

Kalkulatory leasingowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Kalkulatory leasingowe to nowoczesne i w pełni darmowe narzędzia pozwalające sprawdzić wysokość miesięcznych rat. Dzięki nim można wstępnie oszacować powtarzające się wydatki związane z leasingiem. Takie informacje często okazują się kluczowe podczas podejmowania decyzji. Z tego względu kalkulator leasingu z pewnością przyda się osobom zainteresowanym tym sposobem finansowania pojazdów.

Wypełnij pola i uzyskaj wynik

Aby oszacować opłacalność konkretnej oferty leasingu, należy wprowadzić do kalkulatora online przybliżoną wartość netto przedmiotu umowy, procent wpłaty własnej i wykupu końcowego, a następnie określić liczbę miesięcy spłaty. Wówczas narzędzie obliczy wysokość raty, opłaty wstępnej i wartość wykupu. Warto mieć na uwadze, że oszacowane wartości nie są ostateczne. Do ich obliczenia i końcowej wyceny potrzeba bardziej szczegółowych informacji. Jednakże kalkulator pozwala zapoznać się ze wstępnymi kosztami i oszacować ich zakres. O szczegółach finansowych można porozmawiać osobiście lub telefonicznie z doradcą firmy leasingowej. Aby skorzystać z kalkulatora nie wystarczy jednak wprowadzenie wyżej wspomnianych danych. Należy także wybrać odpowiednią jego wersję, uwzględniającą leasing samochodu osobowego, samochodu ciężarowego albo maszyny.

Jak działa kalkulator leasingu?

Wygodne i intuicyjne w obsłudze narzędzie uwzględnia przeciętne oprocentowanie stosowane przez firmę leasingową. Kalkulator umożliwia zapoznanie się z przybliżonym poziomem opłat leasingowych, przede wszystkim z wysokością miesięcznych rat oraz kosztem całkowitym finansowania. Narzędzie jest aktualizowane na bieżąco, dlatego pokazuje realne stawki ustalone przez leasingodawcę. Nasza firma monitoruje i analizuje dostępne oferty i dzięki temu potrafimy zorientować się w aktualnej sytuacji na rynku. Warto jednak pamiętać, że koszty pokazywane przez kalkulator są uśrednione i przybliżone.

Na ostateczny koszt leasingu wpływa wiele zmiennych i nie sposób uwzględnić ich wszystkich w uniwersalnym narzędziu. Jakie czynniki decydują o całkowitym koszcie leasingu? Są to przede wszystkim rodzaj pojazdu objętego finansowaniem oraz jego wiek. W grę wchodzą także inne dane takie jak ubezpieczenia czy odległość, którą handlowiec firmy leasingowej ma do pokonania do klienta, żeby podpisać z nim umowę. Mimo wspomnianego uśrednienia i ujednolicenia nasz kalkulator pokazuje aktualny koszt leasingu opracowany w oparciu o dostępne oferty. Narzędzie doskonale nadaje się do tego, by zorientować się w wysokości rat miesięcznych i nominalnym koszcie całkowitym.

Darmowy kalkulator leasingowy dostępny na naszej stronie  to intuicyjne, proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli Ci błyskawicznie poznać orientacyjne koszty leasingu, stosując kilka zmiennych. Skorzystanie z naszego systemu obliczeń powinno ułatwić Ci decyzję na temat tego, czy finansować zakup samochodu czy innego pojazdu leasingiem i pomóc określić miesięczny budżet uwzględniający spłatę zobowiązania.

Zamów kontakt