Home » Blog » Kalkulator leasingowy – jak go używać

Kalkulator leasingowy – jak go używać

2019-03-14 14:07

Zastanawiasz się nad opcją leasingu? Jeśli chcesz poznać przybliżone miesięczne opłaty za leasing, skorzystaj z naszego kalkulatora i sprawdź jak z niego skorzystać oraz jak działa.

KLF24 RANDOM IMAGE

Zastanawiasz się nad leasingiem pojazdów i chcesz poznać przybliżoną wartość miesięcznej raty zobowiązania? Skorzystaj z kalkulatora leasingu. Jak używać tego narzędzia? Poznaj kilka praktycznych wskazówek.

Kalkulatory leasingowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Kalkulatory leasingowe to nowoczesne i w pełni darmowe narzędzia pozwalające sprawdzić wysokość miesięcznych rat. Dzięki nim można wstępnie oszacować powtarzające się wydatki związane z leasingiem. Takie informacje często okazują się kluczowe podczas podejmowania decyzji. Z tego względu kalkulator leasingu z pewnością przyda się osobom zainteresowanym tym sposobem finansowania pojazdów.

Wypełnij pola i uzyskaj wynik

Aby oszacować opłacalność konkretnej oferty leasingu, należy wprowadzić do kalkulatora online przybliżoną wartość netto przedmiotu umowy, procent wpłaty własnej i wykupu końcowego, a następnie określić liczbę miesięcy spłaty. Wówczas narzędzie obliczy wysokość raty, opłaty wstępnej i wartość wykupu. Warto mieć na uwadze, że oszacowane wartości nie są ostateczne. Do ich obliczenia i końcowej wyceny potrzeba bardziej szczegółowych informacji. Jednakże kalkulator pozwala zapoznać się ze wstępnymi kosztami i oszacować ich zakres. O szczegółach finansowych można porozmawiać osobiście lub telefonicznie z doradcą firmy leasingowej. Aby skorzystać z kalkulatora nie wystarczy jednak wprowadzenie wyżej wspomnianych danych. Należy także wybrać odpowiednią jego wersję, uwzględniającą leasing samochodu osobowego, samochodu ciężarowego albo maszyny.

Jak działa kalkulator leasingu?

Wygodne i intuicyjne w obsłudze narzędzie uwzględnia przeciętne oprocentowanie stosowane przez firmę leasingową. Kalkulator umożliwia zapoznanie się z przybliżonym poziomem opłat leasingowych, przede wszystkim z wysokością miesięcznych rat oraz kosztem całkowitym finansowania. Narzędzie jest aktualizowane na bieżąco, dlatego pokazuje realne stawki ustalone przez leasingodawcę. Nasza firma monitoruje i analizuje dostępne oferty i dzięki temu potrafimy zorientować się w aktualnej sytuacji na rynku. Warto jednak pamiętać, że koszty pokazywane przez kalkulator są uśrednione i przybliżone.

Na ostateczny koszt leasingu wpływa wiele zmiennych i nie sposób uwzględnić ich wszystkich w uniwersalnym narzędziu. Jakie czynniki decydują o całkowitym koszcie leasingu? Są to przede wszystkim rodzaj pojazdu objętego finansowaniem oraz jego wiek. W grę wchodzą także inne dane takie jak ubezpieczenia czy odległość, którą handlowiec firmy leasingowej ma do pokonania do klienta, żeby podpisać z nim umowę. Mimo wspomnianego uśrednienia i ujednolicenia nasz kalkulator pokazuje aktualny koszt leasingu opracowany w oparciu o dostępne oferty. Narzędzie doskonale nadaje się do tego, by zorientować się w wysokości rat miesięcznych i nominalnym koszcie całkowitym.

Darmowy kalkulator leasingowy dostępny na naszej stronie  to intuicyjne, proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli Ci błyskawicznie poznać orientacyjne koszty leasingu, stosując kilka zmiennych. Skorzystanie z naszego systemu obliczeń powinno ułatwić Ci decyzję na temat tego, czy finansować zakup samochodu czy innego pojazdu leasingiem i pomóc określić miesięczny budżet uwzględniający spłatę zobowiązania.

Tagi

Finanse (3)
Leasing (10)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych