Home » Referencje » NB TRANS LOG SŁAWOMIR NIECHCIAŁ

NB TRANS LOG SŁAWOMIR NIECHCIAŁ

Moja historia jest bardzo klasyczna i pewnie nie różni się bardzo od wielu podobnych z którymi muszą się mierzyć inni transportowcy.

Zanim trafiłem do branży transportowej moja firma działała na rynku meblarskim. Współpracowałem z naprawdę dużymi producentami i choć brzmi to dumnie to finał nie był zbyt optymistyczny. To ten właśnie finał przekonał mnie zdecydowanie do zmiany branży.

KLF24 - referencje

Po rozstaniu się z meblarstwem w którym to też wykonywałem transport na własne potrzeby i potrzeby moich klientów decyzja padła na to by skierować swoja uwagę na transport ciężarowy. W między czasie zdobyłem kwalifikacje i spore świadczenie bo od paru miesięcy jeździłem już jako kierowca w transporcie dalekobieżnym. Byłem gotowy żeby otworzyć firmę transportową. Teraz pozostało już tylko kupić ciągnik siodłowy i zacząć pracować. Tu właśnie zaczyna się przygoda z firmą KLF24. Po kilku nieudanych podejściach do tematu kredytu i leasingu mocno zniechęcony całą sytuacja zadzwoniłem w końcu do ludzi którzy zrozumieli moją sytuację. Wcześniej w bankach i innych firmach leasingowych trafiałem na bardzo skomplikowane procedury, duże wpłaty własne a w końcu z reguły po dwóch trzech tygodniach „papierologi” znów musiałem szukać innego sprzętu bo ten który sobie wybrałem był już sprzedany albo nie dostawałem satysfakcjonującej mnie oferty, z odmowami leasingu włącznie. Naprawdę byłem mocno zdezorientowany.

KLF24 - referencje

Po krótkiej rozmowie z Panem Andrzejem z KLF24 uświadomiłem sobie że jest światełko w tunelu. Rozmowy szły nieźle. Chciałem jeździć czymś niedrogim a z drugiej strony komfortowym. Sugerowałem ze mój wybór padł na Renault Magnum z rocznika 2008-2009. I tu tez pan Andrzej stanął na wysokości zadania. Oferta by ciekawa, cena naprawdę przystępna a i przebieg nie odstraszał mnie ósemką czy dziewiątką z przodu. Samochód był z kontraktu leasingowego z Francji. Zdecydowałem się zaufać tej ofercie i przystąpiliśmy do działania. Zgoda na finansowanie okazała się być dość prostą sprawą. Trwało to co prawda kilka dni ale dzięki dobrej współpracy KLF24 z ich dostawcami rezerwacje miałem zrobioną i zapewniono mnie ze spokojnie możemy czekać na dokończenie procedury finansowej. Samochód odebrałem po kilku dniach, potem kilka dni na zrobienie standardowych procedur serwisowych i można było zacząć pracować. Jak to zwykle bywa przy ciągniku który ma już trochę przebiegu musiałem wymienić klocki, tarcze z przodu do tego filtry oleje.

KLF24 - referencje

Obecnie minął ponad rok od momentu jak siadłem za sterami Magnum. Moja sytuacja zmieniła się bardzo pozytywnie. Jeżdżę z naczepą do przewozu kontenerów. W końcu zacząłem myśleć o tym że warto by założyć agregat chłodniczy. I tu znów skierowałem swe kroki do KLF24. Kilka dni i sprawa załatwiona.

Teraz planuje kolejny zestaw, ciągnik z naczepą. Dzięki takiemu solidnemu partnerowi spokojnie mogę planować rozwój firmy.

Tym samym chciałbym podziękować firmie KLF24 za owocną współprace, i z tego powodu zdecydowałem się napisać te parę zdań żeby opisać jak ważny jest solidny partner zapewniający pomoc przy wyborze i zakupie sprzętu

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych