Home » Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Nasi Klienci zwykli mówić, że finansowanie jest dla nich czarną magią. Nie ma w tym nic złego. Każdy powinien być ekspertem w dziedzinie, którą się zajmuje. Dla nas „czarną magią” jest pieczenie chleba, reperowane dachu czy produkcja mebli, ale znamy się na finansowaniu zakupów środków trwałych w kredycie i leasingu. Prowadząc rozmowy z naszymi Klientami zauważyliśmy, że istnieje grupa pytań, która interesuje wielu naszych Klientów. Postanowiliśmy je zapisać i przygotować na nie odpowiedzi. Jeśli zainteresuje Cię coś jeszcze – pytaj śmiało. Skontaktuj się z Doradcą Leasingowym KLF24.

Leasing dla nowej firmy

Pytanie:

Jestem kierowcą na etacie w firmie transportowej. Od pewnego czasu zastanawiam się nad otworzeniem własnej firmy transportowej. Chciałbym zapytać czy mogę liczyć na udzielenie leasingu lub kredytu na zakup ciągnika i naczepy dla całkowicie nowej firmy?

Odpowiedź:

Jak najbardziej jest to możliwe. W przypadku nowych firm które dopiero powstają trzeba jednak sprostać odpowiednim procedurom. Nasz zespół specjalizuje się w takich sytuacjach i dzięki temu z powodzeniem radzimy sobie z tego typu wnioskami leasingowymi.

Leasing dla firmy rocznej małe obroty

Pytanie:

Nasza firma działa już na rynku od ponad roku. Nasze przychody nie są jednak bardzo duże ponieważ dysponujemy tylko jednym zestawem, ciągnik siodłowy i naczepa. Myślimy jednak o powiększeniu naszego taboru o kolejny zestaw. Proszę o informacje o jakiej kwocie finansowania możemy myśleć.

Odpowiedź:

Dla firm które już prowadzą działalność gospodarczą od jakiegoś czasu, na przykład od ponad roku, jak to jest w Państwa przypadku, mamy specjalne uproszczone procedury które pozwalają na zaciągniecie zobowiązań nawet do 280000 pln netto bez pokazywania dokumentów finansowych. Natomiast w przypadkach gdy jesteśmy w stanie dobrze uargumentować Państwa dobrą, rozwojową sytuacje, możemy przyznać finansowanie nawet do 500000 zł netto. Będzie, co prawda, konieczna bardziej szczegółowa analiza Państwa firmy ale nasz zespół jest w stanie odpowiednio przeprowadzić tego typu procedurę. Całość formalności nie powinna potrwać dłużej niż kilka dni.

Leasing bez bik

Pytanie:

Niestety w związku z faktem iż w ostatnim roku miałem wypadek drogowy. To uniemożliwiło mi regularne spłacanie rat kredytowych przez okres około pół roku. W związku z tym mam problem z przyznaniem leasingu lub kredytu na kolejny ciągnik siodłowy. Ten który miał wypadek został wyremontowany i do kilku miesięcy znów pracuje. Teraz chciałbym dokupić jeszcze jeden samochód żeby móc rozszerzyć działanie swojej firmy. Proszę o informację czy możecie mi Państwo pomóc w takiej sytuacji.

Odpowiedź:

Pana sytuacja jest dość trudna ponieważ z uwagi na nieterminowość spłat mocno obniżyła się Pańska punktacja w BIKu. To niestety dość częsta sytuacja w wielu mniejszych firmach transportowych. Przez wiele lat naszej działalności spotykaliśmy się z takim problemem wiele razy i w większości przypadków udawało się nam doprowadzić do nowych umów leasingowych na kolejne samochody. Konieczne będzie szersze naświetlenie sprawy. Sadze jednak że uda nam się Panu pomóc. Proszę o kontakt telefoniczny.

Cesja leasingu

Pytanie:

Posiadam w leasingu dwa samochody do transportu międzynarodowego które chcę zmienić na samochody o innej, większej ładowności. Dzwoniłem już do Getin Leasingu bo tam mam te dwie umowy leasingowe i nie mogę zrozumieć tego co do mnie mówi pani na infolinii. Wiem tylko ze mam przedstawić dokumenty finansowe i wniosek firmy która chce te moje umowy przejąć. Do tego mam wysłać jakiś wniosek. Proszę o informację czy Państwo mogą mi pomóc w załatwieniu formalności.

Odpowiedź:

Tak, zajmujemy się tematami cesji. W związku z posiadanym doświadczeniem w procesowaniu takich spraw możemy przeprowadzić cesję leasingu w dowolnej firmie leasingowej. Dodatkowo nasi handlowcy znajdą dla Pana osoby chętne do przejęcia Pańskich umów leasingowych.

Leasing bez wkładu własnego

Pytanie:

Czy jest możliwy leasing bez wkładu własnego?

Odpowiedź:

Tak jest to możliwe. Obecnie robimy dużo umów z „zerową” pierwszą wpłatą. Naturalnie taka opcja nie jest możliwa w każdym przypadku. Aby zastosować leasing bez pierwszej wpłaty konieczne jest spełnienie kilku warunków. Nie będę tutaj pisał szczegółowo o każdym przypadku ponieważ to wszystko zależy od rodzaju przedmiotu i kondycji leasingobiorcy. Inaczej się to ma w przypadku całkowicie nowej firmy a inaczej w przypadku firmy z ugruntowaną pozycją. Nadmienię tylko że w obu, wyżej opisanych przypadkach, jest możliwe udzielenie leasingu bez pierwszej wplatały. Po szczegółowe wyjaśnienia dotyczące Pana sytuacji proszę zgłosić się do jednego z naszych handlowców.

Ubezpieczenie na raty

Pytanie:

Mam Ciągnik siodłowy w Idea leasing. Obecnie kończę pierwszy rok spłacania leasingu i za chwile będę musiał wykupić ubezpieczenie na następny rok. W pierwszym roku zapłaciłem za ubezpieczenie z góry, natomiast na kolejny rok chciałbym rozbić ubezpieczenie na dwanaście rat. Proszę o informację jak mam to zrobić.

Odpowiedź:

Tak, jak najbardziej można to załatwić. Proszę o kontakt z naszym biurem a nasz handlowiec postara się Panu pomóc. Jest kilka możliwości aby zaoszczędzić na składce i jeszcze dodatkowo rozbić ją na raty. Ważne żeby zgłosić się do nas co najmniej kilkanaście dni przed upływem ważności obecnej polisy.

Leasing starego samochodu

Pytanie:

Obecnie poszukuje dla mojej firmy samochodu ciężarowego z rocznika 2005-2006. Jestem rolnikiem i nie potrzebuje samochodu z młodszego rocznika ponieważ używam go tylko na krótkich trasach krajowych. Proszę o informację jaki najdłuższy leasing możecie mi Państwo zaproponować.

Odpowiedź:

Witam. Przy ofercie specjalnej jesteśmy w stanie sfinansować nawet rocznik 2005 na pięć lat. Standardowo jednak okres leasingu to dziesięć lat wraz z finansowaniem. Czyli że przy samochodach pięcioletnich maksymalny okres finansowania to pięć lat a przy ośmioletnich dwa lata. Mamy jednak specjalne oferty umożliwiające znaczne wydłużenie tego limitu. Wszystko zależy od rodzaju pojazdu i jego kondycji. Najlepiej by było gdyby przesłał nam Pan fakturę proformę a my określimy czy da się sfinansować ten samochód i na jaki okres możemy podpisać umowę.

Skrócenie leasingu

Pytanie:

Dzień dobry. Mam okazję zakupić ciekawy zestaw, ciągnik siodłowy z naczepą ale chciałbym wcześniej spłacić zestaw którym obecnie jeżdżę. Proszę o informację czy możecie mi Państwo pomóc w takiej operacji? Na ten nowszy zestaw też chciałbym dostać leasing. Proszę o informację czy mogę to załatwić z Państwem.

Odpowiedź:

Dzień dobry. Musi nam Pan przedstawić szersze informacje o obecnej umowie leasingowej. Musimy stwierdzić w którym momencie umowy Pan jest i czy już można ją zamknąć, czy też należało by obecną umowę scedować na innego, nowego leasingobiorcę. Naturalnie w obu przypadkach możemy pomóc. Proszę o kontakt mailowy lub najlepiej telefoniczny.

Działalność rolnicza harmonogram sezonowy

Pytanie:

Chciałbym zapytać czy jest możliwość podpisania takiej umowy leasingowej bym mógł spłacać ją w zależności od moich przychodów. Jestem rolnikiem prowadzącym działalność gospodarczą a największe przychody mam w drugiej połowie roku. Chciałbym podpisać taką umowę bym mógł przez pierwsze półrocze płacić minimalne raty a dużo wyższe w drugiej połowie roku. Konkretnie interesuje mnie podpisanie umowy na ciągnik rolniczy z 2010 roku.

Odpowiedź:

Dla takich klientów mamy specjalne umowy z harmonogramem sezonowym. Wygląda to tak jak Pan opisuje. W pierwszej połowie roku raty są bardzo małe a w okresie w którym ma Pan znaczne przychody raty są znacznie niższe. Naturalnie jesteśmy w stanie skonstruować dowolnie ułożony harmonogram sezonowy odpowiadający potrzebom klienta. Takie rozwiązanie znacznie poprawia płynność finansową oraz pozwala uniknąć, w sporej części, wpłaty zaliczek na podatek dochodowy oraz VAT.

Leasing samochodu znajdującego się za granicą

Pytanie:

Chciałbym sprowadzić do Polski samochód który jest za granicą. Konkretnie chodzi mi o Scanie R420 z 2011 roku. Naturalnie chciałbym ją wziąć w leasing operacyjny, zaznaczę tylko ze sam nie jestem w stanie zapłacić całej kwoty i sprowadzić jej do Polski. Pytałem w kilku firmach leasingowych i powiedzieli mi ze najpierw musze ją kupić i sprowadzić do Polski. Potem sprzedać do firmy leasingowej i podpisać umowę leasingu zwrotnego. Proszę o pomoc w tej sprawie bo nie bardzo wiem jak mam się do tego zabrać.

Odpowiedź:

Witam. Możemy pomóc w takiej kwestii i nie trzeba będzie ani płacić za ten samochód ani tez brać go w leasing zwrotny. Nasza firma zakupi ten sprzęt bezpośrednio za granicą i odda go Panu w leasing już w Polsce. Naturalnie doliczymy koszty operacji finansowej oraz wszelkie koszty skarbowe wraz z kosztem samego transportu. Myślę że cała procedura jest do załatwienia w około dwa tygodnie i na pewno będzie dużo bardziej opłacalna niż leasing zwrotny. Proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny a przedstawimy Panu wszelkie możliwe rozwiązania.

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.

Sprawdź naszą ofertę ciągników siodłowych