Leasing ciągnika siodłowego dla nowej firmy

Jesteś właścicielem młodej firmy? Nie posiadasz tak dużych środków, aby pozwolić sobie na sfinansowanie ciągników siodłowych? Rozwiązaniem może być leasing. Przeczytaj nasz wpis i dowiedz się wszystkiego.

Nowe firmy, które stawiają pierwsze kroki w konkretnej branży, często muszą korzystać z wyspecjalizowanych maszyn lub ciężkich środków transportu, na przykład ciągników siodłowych. Niestety, zakup profesjonalnych sprzętów czy pojazdów wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich opłat, na które wielu początkujących przedsiębiorców nie może sobie pozwolić. Rozwiązaniem okazuje się niosący ze sobą wiele korzyści leasing, z którego mogą korzystać również młode przedsiębiorstwa.

Kredyt czy leasing?

Przedsiębiorstwo chcąc zaopatrzyć się w ciągnik siodłowy, może skorzystać z leasingu lub kredytu. Większość rozpoczynających działalność firm nie posiada jednak wystarczającej zdolności kredytowej, przez co banki odmawiają udzielenia wysokich pożyczek. Co więcej, wzięcie kredytu wiąże się z wieloma formalnościami i długimi czasem oczekiwania. Popularne banki oferują często mało atrakcyjne warunki umowy, a znalezienie właściwej oferty dla młodej firmy jest bardzo trudne i czasochłonne. Rozwiązaniem staje się leasing, który oprócz tego, że nie wymaga od leasingobiorcy spełniania wskazanych wymagań, niesie ze sobie wiele innych korzyści.

Zalety leasingu dla młodej firmy

Chcąc wziąć ciągnik siodłowy na leasing, przedsiębiorca nie musi martwić się o to, że działanie to negatywnie wpłynie na jego zdolność kredytową w przyszłości. Ogromną zaletą jest również szeroki wybór pojazdów. Leasingodawcy zapewniają ciągniki siodłowe najlepszych marek, które cechują się płynnym działaniem mimo intensywnej eksploatacji. W odróżnieniu od kredytu, decydując się na leasing, nie ma konieczności wypełniania wielu procedur formalnych. Również warunki umowy są znacznie bardziej elastyczne. Wysokość opłat czy wkładu własnego może być stosowanie ustalona, tak by leasingobiorca był usatysfakcjonowany ostatecznym efektem.

Wkład własny dla młodego przedsiębiorcy?

Wkład własny jest opłatą wstępną, którą musi uiszczać każdy leasingobiorca. Wartość wkładu jest ustalana indywidualnie w zależności od sytuacji danego klienta. Zazwyczaj opłata wynosi od 5% do 20% wartości netto danego ciągnika siodłowego. Dla młodych przedsiębiorców konieczność poniesienia jednorazowo tak wysokiego wydatku często jest problematyczna lub całkowicie niemożliwa i dlatego nasza firma dysponuje możliwościami, które powodują znaczne jego obniżenie. Szczególnie ważne jest to dla firm transportowych, które muszą mieć zaplecze finansowe szczególnie na początku swojej działalności. 

Dla Start-upów oraz nowych firm oferowane są jednak specjalne oferty, w których wysokość wkładu własnego jest maksymalnie obniżana lub całkowicie eliminowana. W ten sposób nawet niewielkie przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczynają działania na rynku, mogą zdecydować się na leasing. Posiadanie ciągnika siodłowego umożliwi im wykonywanie działalności w ramach przedsiębiorstwa, prowadząc do jego rozwoju i wzrostu.

Młode przedsiębiorstwo może liczyć na możliwość wzięcia ciągnika siodłowego w leasing i dodatkowo wynegocjować korzystne warunki. Dzięki szerokiej ofercie każdy zainteresowany z łatwością znajdzie coś dla siebie. Korzyści, jakie wiążą się ze wzięciem pojazdu na leasing, są ogromne, dlatego każdy działacz na rynku powinien poważnie zastanowić się nad tym wyborem.

Zamów kontakt