Start » Blog

Blog

Najnowsze artykuły

2017-08-23 08:23

Leasing samochodu ciężarowego – co warto wiedzieć?

Leasing samochodu ciężarowego – co warto wiedzieć?

2017-06-20 16:04

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm

 

2016-12-18 15:10

Pożyczka leasingowa a kredyt

Pożyczka leasingowa jest produktem finansowym zbliżonym do kredytu. Jest ona szczególnie korzystna dla przedsiębiorców nie będących płatnikami VAT i tych, którzy rozliczają się w formie karty podatkowej.

2016-12-08 11:42

Leasing samochodu i jego koszty

Ile kosztuje leasing samochodu? Jakie są koszty leasingu? Jakie są oferty leasingowe?

2016-12-06 13:01

Czy warto brać leasing?

Leasing to jedna z możliwości finansowania środka trwałego. Czy warto korzystać z leasingu? Co powinniśmy wiedzieć na jego temat?

2016-12-01 16:03

Jaki samochód w leasing?

Leasing daje możliwość korzystania nie tylko z samochodu nowego. Istnieje również możliwość wzięcia w leasing samochodu używanego.

2016-11-23 09:15

Leasing – słowniczek pojęć leasingowych

Leasing to słowo kojarzące się nam z samochodami, maszynami, urządzeniami, które można wypożyczyć.

2016-11-15 14:08

Leasing czy kredyt? Poznaj za i przeciw.

Stoisz przed wyborem sposobu finansowania maszyny czy samochodu firmowego? Zastanawiasz się między leasingiem a kredytem?

2016-11-10 10:22

Leasing na samochód i jego ubezpieczenie

Leasing to dla większości przedsiębiorców korzystniejszy sposób finansowania samochodu firmowego niż kredyt.

2016-11-09 12:11

Leasing zwrotny

Leasing zwrotny to jeden z rodzajów leasingu, umownego stosunku cywilnoprawnego.

2016-11-07 13:25

Wykup samochodu po leasingu

Samochód w leasing? Do wyboru masz dwie opcje: leasing operacyjny lub leasing finansowy. Sprawdź czym się różnią.

2016-11-07 13:15

Leasing z wysokim wykupem

Zakup samochodu do firmy wiąże się z zamrożeniem gotówki, co z perspektywy finansowej nie jest korzystnym posunięciem.

2016-11-07 13:06

Kradzież lub wypadek auta w leasingu

Przedmiotem leasingu może być między innymi samochód. Jest to narzędzie pracy, którym się poruszamy lub które wykonuje pracę.

2016-11-07 10:44

Leasing – definicja, rodzaje

Leasing to jedna z możliwości finansowania dla firm. Pozwala korzystać z przedmiotu, którego dotyczy umowa leasingowa bez konieczności jednorazowego płacenia za niego na określonych w umowie leasingowej warunkach.

2016-11-06 15:11

Leasing na samochód – o czym warto wiedzieć przed podpisaniem umowy

Wzięcie samochodu w leasing oznacza jego wypożyczenie od firmy leasingowej na uzgodnionych warunkach.

2016-11-04 16:10

Leasing maszyn i urządzeń

Firma to nie tylko ludzie. To także maszyny, bez których trudno byłoby wykonać wiele prac.

2016-11-02 11:54

Wstępna opłata leasingowa

Wstępna opłata leasingowa ma wpływ na kilka aspektów dotyczących leasingu.

Tagi

Finanse (1)
Leasing (1)

Zamów kontakt

Image CAPTCHA

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm (czyli Start Up-ów) to doskonała możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Obecnie, bardzo często spotykaną prawidłowością jest przechodzenie osób, dotychczas pracujących na etatach, na własną działalność gospodarczą. Taka decyzja często wiąże się z koniecznością pozyskania środków transportu lub maszyn wykorzystywanych w produkcji. W tym momencie „świeżo upieczony” przedsiębiorca napotyka na pierwszą przeszkodę, jaką jest wykazanie się przychodami dla weryfikacji zdolności leasingowej. Często procedury nie przewidują innej możliwości poza tą, która wymaga przedstawienia efektów prowadzonej działalności gospodarczej. W takim przypadku KLF24.pl przychodzi z pomocą, oferując wyspecjalizowana ofertę leasingu potrzebnego do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Więcej szczegółów opiszemy w dalszej części tekstu, a teraz zastanówmy się nad definicją nowej firmy, czyli tak zwanego Start Up-a.

 

Czym jest Start Up i jak ma się do tego leasing?

Nasze doświadczenie wskazuje na rozbieżność w rozumieniu tej, jakby się wydawało, prostej definicji. Inaczej bowiem będzie to postrzegane przez przedsiębiorcę, a inaczej przez samą firmę leasingową. Dla firm leasingowych „nowa firma” będzie rozumiana jako ta, która działa krócej niż trzy miesiące, lub nawet w niektórych przypadkach działająca krócej niż sześć miesięcy. Z kolei dla przedsiębiorcy jest to najczęściej firma, która właśnie zaczyna swą działalność. Nasze doświadczenie umożliwia nam takie konstruowanie wniosku, które pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści wynikających z oferty typu Start Up leasing. Często lepiej jest starać się o finansowanie z pierwszym dniem rozpoczęcia działalności, niż czekać kilka miesięcy, ponieważ analityk może chcieć od Klienta wykaz wystawionych faktur, a te niekoniecznie mogą pojawić się już w pierwszych miesiącach. W ofercie dla nowych firm jest wiele składowych, które trzeba dokładnie opisać. W związku z tym, najlepiej jest skontaktować się z naszym doradcą, abyśmy mogli prawidłowo pokierować Klienta i szybko pomóc uzyskać leasing dla nowej firmy na korzystnych warunkach.

 

Leasing dla nowych firm – jakie są warunki?

W zasadzie jest to taka sama oferta jak dla każdego przedsiębiorcy. Różnice polegają na wysokościach pierwszych wpłat i w niektórych przypadkach na różnicy w wykupach w zależności od ryzyka transakcji. Minimalne pierwsze wpłaty są możliwe już od 1%, standardem jednak jest 10% do nawet 30% pierwszej wpłaty. Jeżeli chodzi o leasing dla nowej działalności, naszym zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Z reguły udaje się nam ustalić wkład własny Klienta na poziomie od 5% do 15%.  Naturalnie możliwości jest wiele i zdarzały się również sytuacje, w których wkład własny wynosił 1%.

 

Pomagamy uzyskać leasing na start

Podsumowując, leasing na start nowej firmy jest możliwy i nie należy się go obawiać. Nawet w sytuacjach, w których wydawałoby się, że zgromadzenie koniecznych środków jest niemożliwe, staramy się tak poprowadzić Klienta, aby uzyskać finansowanie i umożliwić rozpoczęcie działalności gospodarczej nowo powstałej firmie.